20:27 22 اپریل 2019
پادشاه مالزیا که با ملکه زیبایی مسکو ازدواج کرده بود، استعفا کردپادشاه مالزیا که با ملکه زیبایی مسکو ازدواج کرده بود، استعفا کرد

پادشاه مالزیا که با ملکه زیبایی مسکو ازدواج کرده بود، استعفا کرد

© AP Photo / Vincent Thian © Sputnik / Evgenya Novozhenina
1 / 2
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

پادشاه مالزیا که در ماه نومبر سال گذشته با ملکه زیبایی مسکو ازدواج کرده بود، از سمتش استعفا کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه سنگاپوری The Straits Times به نقل از پیام کاخ سلطنتی مالزیا نوشت: محمد پنجم پادشاه مالزیا که چندی پیش با ملکه زیبایی مسکو ازدواج کرده بود، از این سمتش کنار رفته است.

هنوز جزئیات بیشتری در این پیوند منتشر نشده است.

این در حالیست، که ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزیا روز جمعه در مورد شایعه استعفای قریب الوقوع پادشاه مالزیا که در فضای مجازی این کشور مطرح شده بود گفت، که هیچ تأیید رسمی در باره این موضوع دریافت نکرده است.

پیش از این، در ماه نومبر سلطان محمد پنجم با اکسانا ویودینا برنده مسابقه «ملکه زیبایی» 2015 مسکو ازدواج کرده بود.

یادآوری می کنیم، که تنکو محمد فاریس پترا یا سلطان محمد پنجم از ایالت کلانتان، در سال 2016 به عنوان پادشاه دوره ای کشور موسوم به یانگ دی- پرتوآن آگونگ در کاخ پادشاهی مالزیا در کوالالامپور بر تخت نشست.
انتخاب پادشاه بر اساس قانون اساسی مالزیا تنها از میان سلاطین 9 ایالت از 13 ایالت این کشور به مدت پنج سال به صورت دوره ای انجام می شود.
این پست که از سال 1957 میلادی و پس از استقلال فدراسیون مالایا (مالزیای فعلی) ایجاد شد، بیشتر جنبه تشریفاتی دارد اما پادشاه از اختیاراتی مانند انتصاب قضات دادگاه فدرال و دادگاه های عالی، پیشنهاد انحلال پارلمان و دریافت تصمیمات پارلمان (بدون اجازه اظهارنظر) و همچنین تنفیذ نخست وزیر برخوردار است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر