17:47 24 جون 2019
مقامات تایلندی دختری را که از اسلام روگشتانده به عربستان نمی‌فرستند

مقامات تایلندی دختری را که از اسلام روگشتانده به عربستان نمی‌فرستند

© Flickr/ Phuket@photographer.net
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مقامات تایلندی اعلام کرده اند که دختر ۱۸ ساله‌یی را که از خانواده‌اش به‌دلیل تهدید مرگ فرار نموده، به عربستان سعودی نمی‌فرستند.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس پولیس مهاجرتی تایلند، مقامات تایلندی نگران امنیت جان رهف محمد القنون، که باید به کویت، جایی که خانواده‌اش زندگی می‌کند، فرستاده می‌شد، می‌باشند.

این دختر ۱۸ سالهٔ سعودی امروز (دوشنبه، ۷ جنوری) از نشستن به طیاره خودداری نموده، خودش را در یکی از اتاق‌های هوتل میدان هوایی بانکوک قفل نمود.

وی گفته است که اگر او را دوباره نزد خانواده‌اش بفرستند، اعضای خانواده‌اش او را خواهند کشت، زیرا او از اسلام رو گشتانده است.

رهف هنگامی که می‌خواست از تایلند به آسترالیا پرواز کند، در میدان هوایی بانکوک از پرواز بازداشته شد، قرار بود که این دختر ۱۸ سالهٔ سعودی در آسترالیا خواستار پناهندگی شود.

سازمان دیدبان حقوق بشر در پیوند با سرنوشت رهف ابراز نگرانی کرده است. ملیسا فلیمینگ، سخنگوی این سازمان در توییتر نوشته است که نمایندگان دیدبان حقوق بشر در بانکوک با این دختر دیدار نموده، با وی روی اقدامات بعدی بحث خواهند کرد.    

این دختر سعودی که خودش را در اتاق قفل کرده بود، خواستار دیدار با نمایندگان کمیسیون امور پناهندگان سازمان ملل متحد شده بود.

وی در گفتگو با رسانه‌ها از اتاق خود در هوتلی در میدان هوایی بانکوک گفت: وقتی به بانکوک رسیدم یک نفر آمد و پاسپورت مرا گرفت و بعد همراه با پنج شش نفر دیگر نزد من آمد. من فکر می‌کنم آنها پولیس بودند. آنها گفتند پدرم می‌خواهد من به عربستان بازگردم و او بسیار عصبانی است. من در عربستان سعودی هیچ حقی ندارم. خانواده ام با من بسیار بد رفتار می‌کند.

مرتبط:

فرار دختر 18 ساله عربستانی به تايلند + وئدیو
طلاق در عربستان سعودی از طریق اس ام اس
کانادا 17 تبعه عربستانی را تحریم کرد
وزیر خارجه جدید سعودی: پرونده خاشقجی ما را به بحران مواجه نساخت
حکم بازداشت 18 تن سعودی در ترکیه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر