15:18 01 دسمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک نویسنده ترکیه‌ای اعلام کرده است که رئیس سازمان اطلاعات امریکا، پس از شنیدن فایل صوتی قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی به گریه افتاده است.

به گزارش اسپوتنیک، توران قشلاقچی، نویسنده ترکیه‌ای در مصاحبه‌ای گفته است که جینا هاسپل، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) به هنگام شنیدن فایل صوتی قتل خاشقجی گریه کرده و پس از آن گفته است: "من در طول دوره کاری‌ام چیزهای بسیاری دیده‌ام اما این برای اولین بار در طول زندگی‌ام است که چنین اقدام وحشیانه‌ای را می‌بینم."
روایت این نویسنده ترکیه‌ای نمی‌تواند دور از واقع باشد؛ به خصوص اینکه پس از سخنرانی غیر علنی «جینا هاسپل» در صحن مجلس سنا در خصوص خاشقچی در ماه گذشته، فضای سنا به شدت علیه عربستان سعودی شد و تمامی سناتورها پس از خروج از جلسه استماع، خشمگین بودند و در اظهار نظرهای جداگانه گفتند که مطمئن هستند «محمد بن سلمان» مسئول قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی است. 


هرچند سازمان سیا هیچ زمان بیانیه‌‌ای رسمی در خصوص دست داشتن «محمد بن سلمان» در قتل خاشقچی را صادر نکرد اما روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: جمع‌بندی سیا این است که دستور ترور خاشقچی را ولیعهد سعودی صادر کرده است.
جمال خاشقجی، ستون نویس روزنامه واشنگتن‌پست و تحلیلگر منتقد آل سعود در تاریخ ۲ اکتبر سال گذشته میلادی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول به قتل رسید و جسد او هنوز کشف نشده است.
پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و تا هنوز بازجویی از آنها جریان دارد.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر