09:59 20 جون 2019
فرمانده ارتش هند: برای دفاع از منافع ما در افغانستان، با طالبان مذاکره کنیم

فرمانده ارتش هند: برای دفاع از منافع ما در افغانستان، با طالبان مذاکره کنیم

© Sputnik / Vladimir Astapkovich
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

فرماندهٔ ارشد نیروهای نظامی هند به این باور است که دهلی نو باید به روند مذاکرات با طالبان بیپوندد تا تامین منافعش را در افغانستان تضمین کند.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال بیپین راوت، فرماندهٔ ارشد نیروهای نظامی هند در کنفرانس مطبوعاتی سالانه گفت: "آیا هند منافعی در افغانستان دارد؟ ما به این باوریم که بلی، ما منافع خود را در افغانستان داریم. اگر دیگران می‌خواهند با «طالبان» صحبت کنند، آیا ما نیز نباید به گونه‌یی در آن سهم بگیریم؟ ما نباید در گوشه‌یی ایستاد باشیم".

رهبری سیاسی و نظامی هند قبل از این نیز بارها اعلام کرده بود که در مذاکره با طالبان به این کشور فرصت داده نمی‌شود. با این حال، دهلی نو نمایندگانش را برای اشتراک در نشست مسکو درمورد افغانستان که در ماه نومبر سال گذشته با اشتراک نمایندگان دفتر سیاسی طالبان برگزار شد، فرستاده بود.

هند یکی از بزرگترین حامیان و کمک‌کنندگان منطقوی افغانستان می‌باشد که سالانه به ارزش بیش از ۳ میلیارد دالر به افغانستان کمک می‌کند. هند همچنان شمار زیادی از پروژه‌های بزرگ زیرساخت‌ها در افغانستان را چون ساخت حدود سرک به فاصله حدود ۴ هزار کیلومتر، بند سلما و سیستم خطوط برق، اجرا می‌کند.

مرتبط:

حمایت کرزی از مذاکرات ایران با طالبان
لغو نشست احتمالى امریکا با طالبان در قطر
افشای سند توافقنامهٔ احتمالی صلح میان کابل، طالبان و امریکا
شمخانی: مذاکره با طالبان منجر به مذاکره با داعش و النصره نمی‌شود
گزارش معاون وزیر امور خارجه ایران به اشرف غنی درباره مذاکره با طالبان
طالبان در نشست جده اشتراک نمی‌کنند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر