13:40 19 جون 2019
وزارت خارجه روسیه درباره خرید هواپیماهای ترکی توسط اوکراین توضیح دادوزارت خارجه روسیه درباره خرید هواپیماهای ترکی توسط اوکراین توضیح داد

وزارت خارجه روسیه درباره خرید هواپیماهای ترکی توسط اوکراین توضیح داد

© Sputnik / Vladimir PesnyaCC BY-SA 4.0 / Bayhaluk / Armed Bayraktar TB2 (cropped photo)
1 / 2
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه درباره خرید هواپیماهای بدون سرنشین ترکی توسط اوکراین توضیح داد.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: عرضه جنگ افزارها نباید عامل تشدید بحران در اوکراین شود.

زاخارووا گفت:- "مشارکت دوجانبه نظامی-فنی از اهداف کشورهای مستقل است. مشکل در اینجا است که اوکراین بحران مسلحانه داخلی را تجربه می کند و در حقیقت درگیر جنگ داخلی است. این بحران داخلی دارای بعد بین المللی است؛ زیرا واسطه های حل و فصل این بحران شماری از کشورها و سازمان های بین المللی است که به وضوح از راه حل منحصرا مسالمت آمیز حل و فصل آن پشتیبانی می کنند و به همین ترتیب، عرضه اسلحه به رژیم کیف نباید تبدیل به عامل فزاینده بحران داخلی اوکراین شود".

یادآوری می کنیم، که پترو پوروشنکو رئیس جمهور اوکراین پیش از این اعلام کرده بود، که توافقنامه ای را با ترکیه برای تامین هواپیماهای بدون سرنشین بیروتکار TB2 برای ارتش اوکراین امضا کرده است. پس از آن یوری بیروکوف مشاور رئیس جمهور اوکراین گفت، که هواپیماهای بدون سرنشین به طور کامل با جنگ افزارهایش به کیف تحویل خواهد شد.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر