20:39 26 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه امریکا گفته است که ایالات متحده همچنان بر مجازات گنهکاران قضیهٔ قتل خبرنگار سعودی، تاکید دارد.

به گزارش اسپوتنیک، نشریهٔ امریکایی Financial Times به نقل از مایک پامپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا نوشته است: "توقعات ما از آغاز معلوم بود: تمام افرادی که مسوولیت قتل خاشقجی را به دوش دارند، باید مجازات شوند".

قبل از این وزیر خارجه امریکا اعلام نموده بود که واشنگتن مذاکرات با ریاض درمورد مجازات مسوولین قتل جمال خاشقی، خبرنگار سعودی را ادامه می‌دهد.

قابل ذکر است که جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی، برای روزنامه واشنگتن پست ایالات متحده کار می کرد و از سال ۲۰۱۷ به بعد در این کشور زندگی می کرد. او در ۲ اکتوبر پس از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول در ترکیه ناپدید شد. در شب ۲۰ اکتوبر، رسانه های دولتی عربستان سعودی پیام لوی سارنوال کشور را منتشر کردند که با توجه به اطلاعات اولیه، خاشقجی در درگیری با کارکنان کنسولگری این کشور در استانبول جان باخته است. اما در این حال، سارنوالی استانبول کشتن خاشقجی را عمدی خواند.

بر اساس بیانیه دفتر لوی سارنوالی عربستان سعودی، به ظن کشتن خاشقجی ۲۱نفر بازداشت شده اند. برای پنج تن از این مظنونان حکم اعدام از طرف دادستان سعودی صادر شده و بقیه مظنونان منتظر مجازات طبق قوانین شریعت اسلامی می‌باشند.

مرتبط:

مظنون اصلی قتل خاشقجی ناپدید شد + عکس
شنیدن فایل صوتی قتل خاشقجی رئیس "سیا" را به گریه انداخت
اعدام متهمین قضیه خاشقجی
انتشار تصاویر انتقال جسد خاشقجی + عکس
وزیر خارجه جدید سعودی: پرونده خاشقجی ما را به بحران مواجه نساخت
جزئیات دیگری از پرونده ترور خاشقجی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر