20:15 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

راکت های "کالیبر" روسیه دارای ویژگی هایی خاص استند که قوای بحری کشورهای غربی را مختل می کنند.

به گزراش اسپوتنیک، nationalinterest.org می نویسد، در ابتدا، این راکت ها به سرعت پایین، کمی بالا از سطح آب پرواز می کند و از این طریق از کشف رادار دشمن اجتناب می کند و زمان زیادی را برای واکنش به تهدید هدف نمی دهد.


این نشریه اضافه می كند که اطلاعات آمریكا ویژگی های تخنیکی تغییرات موجود "كالیبر" را خوب و دقیق می داند.
در سال 2015، آژانس اطلاعات بحری ایالات متحده توانایی های کالیبرا را بررسی کرد و توجه خود را به این واقعیت که راکت ها قادر به بستن شعاع از فرانسه به ایران و قزاقستان هستند، را مورد توجه قرار دادند.
"تأثیر یک کشتی جنگی به تنهایی توسط راکت تعیین نمی شود — این به سیستم های رادار و سیستم های کنترل نیاز دارد. با این حال، اگرچه کالیبر را می توان حتی در یک کشتی کوچک و یا پلتفرم برای از بین بردن کشتی ها و اهداف زمینی مستقر کرد، اما با آن هم به مثابه ابزار قدرتمند قوای بحری روسیه باقی خواهند ماند"


راکت های کروز "کالیبر" در ابتدا برای تسلیحات جدیدترین کشتی های تحت البحری چند منظوره ی پروژه 885 "خاکستر" طراحی شده بود. سپس آنها هر دو کشتی تحت البحری پروژه 636 را که به آن Veliky Novgorod متعلق است، و کشتی های سطحی، باز کردند.
حد اوسط ساحه انداخت "کالیبر" — حدود 2.5 هزار کیلومتر است. ابتدا در 7 اکتوبر 2015 در برابر ستیزه جویان در سوریه از آنها مورد استفاده قرار گرفت. سپس راکت کشتی پروژه 11661K "داغستان" و کشتی های کوچک راکتی پروژه 2163 "Grad Sviyazhsk"، "Velikiy Ustyug" و "Uglich" 26 راکت کروز را از بحیره سیاه پرتاب کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر