14:52 17 جولای 2019
پایگاه های ناتو در لتونی در چند دقیقه نابود می شوند

پایگاه های ناتو در لتونی در چند دقیقه نابود می شوند

© Sputnik / Oksana Dzhadan
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41

نظامی پیشین لتونی گفت، که درصورت درگیری با روسیه پایگاه های فرعی ناتو در لتونی در جریان چند دقیقه نخست نابود خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک، ریموند روبلوفسکی رئیس پیشین بخش برنامه ریزی راهبردی ستاد مشترک نیروهای مسلح لتونی در مصاحبه با پورتال Rubaltic گفت، که درصورت درگیری با روسیه پایگاه های فرعی ناتو در لتونی در جریان چند دقیقه نخست نابود خواهند شد.

به گفته روبلوفسکی، در حال حاضر یک گروه گردان ناتو در لتونی بدون توجه به توازن نیروها در منطقه وجود دارد و این هیچگونه خطری به روسیه ندارد.

نظامی پیشین لتونی گفت:- "وجود این گردان ناتو بیشتر یک حرکت سیاسی نسبت به یک ارتش است. علاوه بر این، این گردان ناتو جنگ افزار تهاجمی و راکت های سنگین در اختیار ندارد".

به نظر وی، ایجاد پایگاه های دایمی ناتو در آن کشور هیچ گونه تاثیری بر امنیت منطقه نخواهد داشت.

روبلوفسکی گفت:- "درباره حضور فرضی پایگاه های نظامی، در صورت وقوع جنگ واقعی نظامی با روسیه، این پایگاه ها در چند دقیقه نخست نابود خواهند شد، و تصمیم جا به جایی پایگاه های این اتحاد در صلاحیت ایالات متحده و متحدان آن قرار دارد و نه رهبری لتونی".

او افزود، در صورت درگیری بین روسیه و ناتو، لتونی وضعیت گروگان را خواهد داشت و ارتش این کشور حتی فرصت برای جنگ را پیدا نخواهد کرد. و من نمی دانم پس از جنگ یک بخش بزرگ از کشور ما باقی خواهد ماند، یا آن هم منفجر خواهد شد. من تکرار می کنم، که ما تصمیم گیرنده نیستیم.

به گفته وی، اظهارات منظم سیاستمداران لتونی در مورد «تهدیدات از روسیه» به خاطر نیاز به بقای سیاسی آنها ایجاد شده است، و آنها تنها سبب تنش عمومی می شوند.

روبلوفسکی گفت:- " لتونی در موقعیت خسته کننده، یکنواخت، مضر و به طور مداوم در آستانه هیجان قرار دارد".

یادآوری می کنیم، که لتونی از سال 2004 به عضویت ناتو درآمد. کانادا در این کشور بالتیک، گردان چند ملیتی ناتو را رهبری می کند. نخست وزیر کانادا در سفر خود به لتونی گفت، که ارتش کانادا حداقل چهار سال دیگر در این جمهوری باقی خواهد ماند.

 

مرتبط:

بازداشت سردبیر خبرگزاری اسپوتنیک در لتونی
آغاز تحقیقات پولیس لتونی درمورد خوردن گوشت انسان+ویدیو
کمپیوتر رئیس سازمان ضد جاسوسی لتونی به سرقت رفت
تجهیزات نظامی و نیرو های مسلح کانادا وارد لتونی شد
وزیرخارجه پیشین لتونی،غرب را بر ایجاد تروریسم متهم کرد
مانور ناتو در لتونی آغاز می گردد
حصاری به طول 23 کلیلو متر در مرز بین روسیه و لتونی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر