17:48 24 جون 2019
ترامپ پرواز رئیس مجلس نمایندگان امریکا به افغانستان را لغو کرد

ترامپ پرواز رئیس مجلس نمایندگان امریکا به افغانستان را لغو کرد

© AP Photo / J. Scott Applewhite
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

رئیس جمهور امریکا به بهانه تعطیلی دولت این کشور نمی گذارد رئیس مجلس نمایندگان امریکا با هواپیمای نظامی به افغانستان برود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا به استناد از شبکه خبری سی.ان.ان، ترامپ روز پنجشنبه به نانسی پلوسی نوشت: به دلیل تعطیلی دولت، متاسفم که باید به شما اطلاع دهم سفرتان به بروکسل، مصر و افغانستان به تعویق می‌افتد. زمانیکه تعطیلی دولت حل شد، این سفر هفت روزه را یک بار دیگر برنامه ریزی می‌کنیم.

پس از آن سخنگوی پلوسی گفت، که توقف در بروکسل تنها برای استراحت خلبان است و مصر در دستور سفر پلوسی نیست. همچنین با وجود اینکه افغانستان یکی از کشورهایی بود که پلوسی قصد داشت به آنجا برود، اما ترامپ گفت که پلوسی می‌تواند با پرواز تجاری به آنجا سفر کند.

ترامپ برای پلوسی نوشت: اگر می‌خواهید به سفر خودتان برسید،‌ با پرواز تجاری بروید این امتیاز برای شماست.

رئیس جمهوری امریکا همچنان به وزارت دفاع دستور داده، که از هواپیماهای نظامی برای پشتیبانی سفر پلوسی استفاده نکند که شامل حمل و نقل هوایی و شرایط ویژه امنیتی می‌شود.

یادآوری می کنیم، که این اقدام از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در تلافی اختلاف نظر میان رهبران دموکرات و جمهوری خواه صورت گرفته که باعث شده تا مساله تعطیلی دولت که نزدیک است یک ماهه شود، لاینحل باقی بماند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا و رهبر اکثریت دموکرات قرار بود به افغانستان برود، که ترامپ گفت، اجازه نمی‌دهد هواپیمای نظامی که پلوسی قرار بود از آن برای سفر به افغانستان استفاده کند، پرواز  کند.

یکی از مقام‌های کاخ سفید گفت: دولت با نیروی هوایی و وزارت دفاع دست به یکی کرد و حق داشتن هواپیمای نظامی را از رئیس مجلس نمایندگان گرفت.

کاخ سفید نامه ترامپ به پلوسی را یک روز پس از آن منتشر کرد، که رئیس مجلس نمایندگان به ترامپ پیشنهاد کرد سخنرانی سالانه‌اش را تا زمان حل مساله تعطیلی دولت به تعویق بیندازد؛ این سخنرانی قرار است اواخر ماه روان انجام شود.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر