04:11 20 جون 2019
تدریس موسیقی در عربستان سعودی

تدریس موسیقی در عربستان سعودی

© REUTERS / Faisal Al Nasser
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

دانشگاه الطائف عربستان اعلام کرد که قصد دارد مراسم شب شعر و آوازخوانی و دوره‌های آموزش موسیقی برگزار کند؛ برنامه‌ای نادر که توجه همه را به خود جلب کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، دانشگاهی الطائف در غرب عربستان اعلام کرد که انجمن شعر عربی این دانشگاه که سال 2018 تأسیس شده بود، بیش از 208 دانشجوی دختر و پسر را جذب کرده که درخواست شرکت در دوره‌های آموزشی نگارش شعر و آموزش موسیقی را داده‌اند.
این انجمن دوره‌های آموزشی آوازخوانی و نوازندگی را برگزار خواهد کرد. چند استاد عربستانی نواختن عود، قانون و پیانو را به دانشجویان آموزش می‌دهند. این آموزش‌ها ماه فبروری در مقر انجمن شعر عربی در دانشگاه الطائف آغاز خواهد شد.
، این انجمن از سمستر کنونی کنسرت‌ها و شب شعر برگزار خواهد کرد و در این مراسم شعرا، هنرمندان و نوازندگان حضور خواهند داشت.
انجمن شعر عربی این دانشگاه چند هفته پیش اولین فعالیت‌های خود را آغاز کرد. تیم موسیقی این دانشگاه که به تازگی تشکیل شده، مراسمی را برگزار و در آن به سرودن آوازهای ملی و قصایدی از میراث شعر عربی پرداخت.
صالح الثبیتی، سخنگوی این دانشگاه اعلام کرد که این دانشگاه قصد دارد در این فعالیت‌ها چه در داخل دانشگاه و چه در مراسم‌هایی در حوزه فرهنگ عربستان شرکت کند.
وی گفت که برخی مراکز در مناطقی از عربستان از جمله ریاض، آموزش موسیقی را شروع کرده‌اند.
جامعه محافظه‌کار و تندروی عربستان طی دوره اخیر شاهد تغییرات مهمی از جمله برگزاری کنسرت و باز کردن درهای سینماها به روی خانواده‌ها و دادن اجازه رانندگی به زنان بوده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر