15:56 17 جولای 2019
راکت های بالستیک سوریه

راکت های سوریه می‌تواند اسرائیل را هدف قرار دهد

© Sputnik / Vadim Savitskii
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

جنرال شریقی: گنبد آهنین رژیم اسرائیل نخواهد توانست جلوی پرتاب راکت‌های سوریه را بگیرد.

جنرال رضا شریقی کارشناس مسائل نظامی اعلام کرد که راکت‌های  سوریه طی سال‌های جنگ هیچ آسیبی ندیده و می‌تواند اسرائیل را هدف قرار دهد.


جنرال اظهار داشت که قوماندانان نظامی سوریه پیش از این تلاش کرده‌اند کشتی مجهز با راکت ‌های استراتژیک خود را در برابر تجاوزات اسرائیل در امنیت کامل نگهداری کنند و مانع دست‌اندازی مزدوران رژیم اسرائیل یعنی گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره و سایر گروه‌های تروریستی به این راکت‌ها شوند.
این کارشناس مسائل نظامی سوریه می‌افزاید که بر اساس اطلاعات نظامی و میدانی موجود، گنبد آهنین رژیم اسرائیل نخواهد توانست جلوی پرتاب راکت‌های سوریه را بگیرد و راکت های استراتژیک سوریه قادر به هدف قرار دادن مناطق مختلف در اراضی اشغالی خواهد بود. این موضوع علاوه بر توسعه تسلیحات مرتبط با دستگاه‌های دفاع هوایی است که کیفیت آن افزایش پیدا کرده و همین موضوع باعث نگرانی اسرائیل شده است.


وی در خصوص اهداف پشت‌پرده اسرائبل از تجاوزات مکرر اخیر صورت‌گرفته ضد سوریه می‌گوید: پروژه محور واشنگتن برای از بین بردن جریان‌های پیشرو در کشورهای عربی به‌ویژه کشورهایی طراحی شده بود که احتمال داشت در آینده اسرائیل را تهدید کنند. اهداف این پروژه خرابکارانه قرار بود تمام جریان‌های ملی و قومی در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی و نظامی را در بر گیرد.
بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل چهارشنبه گذشته هشدار داد که اگر شورای امنیت تدابیری برای جلوگیری از تجاوز مکرر اسرائیل به خاک سوریه اتخاذ نکند، سوریه برای دفاع از خود در برابر این حملات به فرودگاه بین‌المللی دمشق، با حمله تلافی‌جویانه به میدان هوائی تل‌آویو پاسخ خواهد داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر