14:52 17 جولای 2019
واکنش جنرال اسرائیلی به مصاحبه سید حسن نصرالله

واکنش جنرال اسرائیلی به مصاحبه سید حسن نصرالله

© Sputnik / Vladimir Vyatkin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سخنگوی ارتش اسرائیل واکنش خشمگینانه ای به مصاحبه دیشب دبیرکل حزب الله لبنان از خود نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم به استناد از پایگاه خبری النشره لبنان، آویخای ادرعی سخنگوی ارتش اسرائیل در واکنش به مصاحبه تلویزیونی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در حالی که نمی‌توانست خشم و عصبانیت خود را از این سخنان کنترل کند، گفت: تو همچنان پنهان شده‌ای و به قول خودت، برادرانت وارد اتاقت شده‌اند و به تو گفته‌اند که ارتش اسرائیل روزهای شنبه تعطیل است. تو چگونه می‌توانی آسوده باشی در حالی که رفیق حریری و مصطفی بدر الدین از رهبران حزب الله را کشته‌ای؟

ادرعی در ادامه ادعاهای خود گفت: بنا به گفته تو تونل‌ها خیلی قدیمی است، تا جایی که ویدئوها عامل خرابکاری را نشان می‌دهند که تو او را از سال 2006 در آنجا فراموش کرده‌ای و فعالانی که به این تونل وارد شده بودند، از کارگاهی در الباطون در کفرکلا بیرون شدند.

وی با طرح این ادعا که نصرالله 14 سال است، که در یک اتاق زندگی می‌کند، مدعی شد که وی جان لبنانی‌ها را به خطر انداخته و میلیون‌ها دالر را صرف پروژه‌ای می‌کند که یک روزه از بین رفته است.

ادرعی که نمی توانست خشم خود را از موضع‌گیری‌های منطقی دبیرکل حزب‌الله لبنان پنهان نگه دارد، گفت: پروژه‌های تو مانند یک برج کاغذی بر سرت خراب شده است. تو در تمام طرف‌ها منزوی هستی و شهروندان لبنان فهمیده‌اند که تو حامی لبنان نیستی، بلکه لبنان را تخریب می‌کنی!

وی در ادامه پرسید:- "آیا هیچ مرد عرب یا مسلمان وجود دارد که حرف‌های نصرالله را باور کند که کودکان را در سوریه می‌کشد و شبه نظامیان وی آبروی مردم را در لبنان می‌برند؟".

یادآوری می کنیم، که این ادعا در حالی مطرح شد که استفاده از هشتک نصرالله توسط 130 میلیون نفر از مردم لبنان و منطقه تنها یکی از ابعاد اوج محبوبیت این رهبر مردمی در منطقه است.

در حالی که نصرالله هیچ صحبتی از مسئولیت حزب‌الله در حفر تونل‌های مرزی نکرد، ادرعی گفت: ما فهمیدیم که تونل‌ها برای تو است و تو بسیاری از جزئیات آن را می دانی. تو به نقض قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد اعتراف کرده و باعث تزلزل لبنان در سازمان ملل و دنیا شدی. این یک اعتراف رسمی است.

 

مرتبط:

حزب الله: اگر اسرائیل تجاوز کند پشیمان خواهد شد
راکت های سوریه می‌تواند اسرائیل را هدف قرار دهد
ترس و لرز اسرائیل از حمله راکتی سوریه
مقایسه توان نظامی ایران و اسرائیل
اخطار نصرالله به اسرائیل
نصرالله، اگر نتانیاهو جنگ را آغاز کند، امکان ترک فلسطین اشغالی را نخواهد داشت
نصرالله: امریکا و عربستان سعودی سوریه را جهت منافع اسراییل تقسیم میکنند
نصرالله: یمن امروز مانند کربلاست
ملاقات حسن نصرالله با هیت پارلمان ایران
انعام ملیونها ایرو در مقابل سر نصرالله و اسد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر