18:09 18 جولای 2019
حمایت اسرائیل از رهبر مخالفان در ونزوئلا

حمایت اسرائیل از رهبر مخالفان در ونزوئلا

© AP Photo / Sebastian Scheiner
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

اسرائیل به خواست ایالات متحده در خصوص به رسمیت شناختن رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور لبیک گفت.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که اسرائیل دولت انتقالی ونزوئلا به رهبری خوان گوایدو، رئیس پارلمان و رهبر اپوزیسیون این کشور را به رسمیت میشناسد.

نتانیاهو: «اسرائیل به تعقیب امریکا، کانادا و اکثر کشورهای امریکای لاتین و کشورهای اروپایی رئیس جمهور موقت ونزوئلا را به رسمیت میشناسد.»

گفتنی است، روز جمعه (۲۵ جنوری) مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا در نشست سازمان کشورهای امریکایی از کشورهای این سازمان خواست تا دولت انتقالی ونزوئلا را به رسمیت شناخته و نیکلاس مادورو، رئیس جمهور منتخب این کشور را «رئیس جمهور غیر قانونی» محسوب نمایند.

به گفته وی، دوران زمامداری مادورو به پایان رسیده است.

یادآوری میکنیم، خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا ۲۳ جنوری در تظاهرات گسترده ضد دولتی در شهر کاراکاس، پایتخت ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد.

در عین حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و از رئیس جمهور مادورو خواست تا قدرت را به وی انتقال دهد.

ترکیه، ایران، روسیه، چین و کوبا از جمله کشورهایی هستند که از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور منتخب ونزوئلا حمایت کرده‌اند و خواستار عدم دخالت کشورهای دیگر در امور داخلی ونزوئلا شده‌اند.

مرتبط:

اتشه نظامی ونزوئلا در امریکا، گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور به رسمیت شناخت
حامیان رئیس‌ جمهوری ونزوئلا به جاده‌ها سرازیر شدند
امریکا برای انجام یک کودتا در ونزوئلا تلاش می‌کند
کمک ۲۰ میلیون دالری امریکا به ونزوئلا
سناریوی فاجعه بار کودتا نظامی در ونزوئلا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر