17:45 18 جولای 2019
نگرانی پنتاگون از ناتوانی در دفع حملات سایبری

نگرانی پنتاگون از ناتوانی در دفع حملات سایبری

CC BY-SA 2.0 / Mariordo59 / Aerial view of the Pentagon, Arlington, VA
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

وزارت دفاع امریکا اعلام نموده است که کارشناسان امنیت سایبری این وزارت در مقایسه با دشمنان احتمالی در این بخش، عقب مانده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریهٔ بلومبرگ، جنرال روبرت بهلر، رئیس ادارهٔ آزمایش و ارزیابی تسلیحات و تکنالوژی جدید جنگی وزارت دفاع ایالات متحده امریکا در گزارش سالانهٔ این اداره از عقب ماندن پنتاگون در دفع حملات سایبری، هشدار داده است.

در گزارش آمده است: "براساس ارزیابی ما، سطح بهبود دفاع از حملات سایبری پنتاگون در مقابل توانایی‌های در حال رشد دشمنان احتمالی که به دریافت آسیب‌پذیرهای جدید و تکتیک‌های جدید ادامه می‌دهند، ناتوان می‌باشد".

در سند این ادارهٔ پنتاگون به طور مثال از مشکلات تامین امنیت در جریان آزمایش سیستم‌های تسلیحاتی امریکایی، یادآوری شده است. به طور مثال از نقطه نظر امنیت سایبری، جنگنده‌های امریکایی اف — ۳۵ نسل پنجم، چندین نقطهٔ آسیب‌پذیر دارند که تا هنوز رفع نشده اند.

در گزارش همچنان آمده است که در سال ۲۰۱۸ مالی، وزارت دفاع امریکا بیش از ۲۰۰ تمرین نظامی برگزار کرده است که در جریان آنها کارشناسان امنیت سایبری، حملات سایبری علیه نظامیان امریکایی از جانب دشمنان احتمالی چون روسیه، چین، کوریای شمالی و ایران، را تقلید نموده، تکتیک‌های دفع آنها را طرح می‌کردند.

این جنرال امریکایی در گزارش خود از وزارت دفاع امریکا خواسته است تا بودجهٔ اکادمی‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌های شخصی و لابراتوارهای دولتی برای آماده‌ساختن متخصصان و بهبود تکنالوژی برای تامین امنیت سایبری در بخش نظامی، را افزایش دهد.

مرتبط:

رزمایش سایبری بزرگ ناتو در استونی
دستگیری اتباع روسیه در چک به اتهام انجام حملات سایبری
وزیر دفاع هالند: هالند در "جنگ سایبری با روسیه" قرار دارد
امریکا به اوکراین تجهیزات امنیتی سایبری خریداری خواهد کرد
امریکا روسیه را در فهرست تهدیدهای اصلی در استراتژی امنیت سایبری قرار داد
ان بی سی: ایران آماده حملات سایبری بر امریکا است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر