09:47 20 جون 2019
ممنوع الخروج شدن رهبر اپوزیسیون ونزوئلا

ممنوع الخروج شدن رهبر اپوزیسیون ونزوئلا

© REUTERS / Carlos Garcia Rawlins
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

لوی څارنوال ونزوئلا خواستار آغاز تحقیقات درباره رهبر اپوزیسیون این کشور شد.

به گزارش اسپوتنیک، تارک ساب، لوی څارنوال ونزوئلا امروز (سه شنبه، ۲۹ جنوری) در یک نشست مطبوعاتی گفت که لوی څارنوالی ونزوئلا از ستره محکمه این کشور خواسته تا تحقیقات مقدماتی را درباره خوان گوایدو، رئیس پارلمان ونزوئلا و رهبر اپوزیسیون این کشور آغاز کرده، وی را ممنوع الخروج نموده و حساب‌های بانکی او را مسدود کند.

تارک ساب: «خوان گوایدو — شهروندی که مسئولیت تمام حملات به میهن را به عهده دارد. ما از ستره محکمه خواستیم تا علیه وی اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.»

این در حالی است که پیش از این جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور امریکا با نشر پیامی در توییتر اظهار داشت که هرگونه خشونت در ونزوئلا علیه دیپلوماتان امریکایی، خوان گوایدو (رهبر اپوزیسیون) و مجلس ملی ونزوئلا «واکنش قابل توجه» در پی خواهد داشت.

یادآوری میکنیم، خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا ۲۳ جنوری در تظاهرات گسترده ضد دولتی در شهر کاراکاس، پایتخت ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد.    

در عین حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و از رئیس جمهور مادورو خواست تا قدرت را به وی انتقال دهد.    

ترکیه، ایران، روسیه، چین و کوبا از جمله کشورهایی هستند که از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور منتخب ونزوئلا حمایت کرده‌اند و خواستار عدم دخالت کشورهای دیگر در امور داخلی ونزوئلا شده‌اند.

مرتبط:

چین تحریم های امریکا در ونزوئلا را نادیده می‌گیرد
هشدار مادورو به ترامپ: از سر ونزوئلا دست بردار + ویدئو
آمادگی ونزوئلا برای جلوگیری از تهاجم نظامی به خا‌ک‌اش
هشدار امریکا به ونزوئلا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر