18:33 04 دسمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به گفتهٔ مقامات مسکو، اطلاعات استخبارات ملی امریکا مبنی بر اینکه گویا روسیه مثل چین مصروف ساخت سلاح ضدماهواره‌یی – یکی از عناصر جنگ اطلاعاتی می‌باشد.

به گزارش اسپوتنیک، ویکتور بوندارف، رئیس کمیتهٔ دفاعی و امنیتی شواری فدراتیف (مجلس سنای) روسیه در واکنش به اطلاعات نشرشده توسط استخبارات امریکایی درمورد "سلاح فضایی" روسیه گفته است که تمام پروژه‌های نظامی روسیه در چوکات نورم‌های بین‌المللی می‌باشد و چنین اطلاعات عنصر جنگ اطلاعاتی شمرده می‌شود.

دن کوتوز، رئيس ادارهٔ استخبارات ملی ایالات متحده امریکا روز سه شنبه اعلام کرد که چین و روسیه تلاش دارند تا فرصت‌های شان را در فضا توسعه دهند و در چوکات این فرصت‌ها بالای سلاح ضدماهواره‌یی کار می‌کنند.

بوندارف به خبرنگاران گفت: "ایالات متحده امریکا اتهامات جدید به آدرس روسیه وارد می‌کند. حالا استخبارات آنها گویا از تصمیم روسیه برای ساخت سلاحی که بتواند ماهواره‌های امریکایی را از کار بیندازد و ارگان‌های فضایی امریکا را با خطر مواجه سازد آگاه شده است. با این شکل آنها می‌خواهند یکبار دیگر توجه را از نقض‌های واقعی خود شان به نقض‌های خیالی ما، جلب کنند و علیه ما کشورهای سوم را قرار دهند. ما باید با این جنگ اطلاعاتی مقاومت کنیم".

وی خاطر نشان ساخت که روسیه هیچ‌گاهی با هیچ یک از پلان‌ها و اقداماتش، مسوولیت‌هایی را که در چوکات توافقات بین‌المللی به عهده گرفته است، نقض نکرده است.    

مرتبط:

پرواز سه طیارهٔ جاسوسی امریکا در یک روز در نزدیکی سرحدات روسیه
ترس امریکا از "سپر قدرتمند" روسیه
درخواست امریکا از روسیه برای کمک در مذاکرات با کوریای شمالی
شانس امریکا در صورت حمله هسته‌ای روسیه
پاسخ امریکا به تسلیحات جدید روسیه و چین
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر