08:26 16 جولای 2019
امریکا خواستار انتقال مسالمت آمیز قدرت در ونزوئلا شد

امریکا خواستار انتقال مسالمت آمیز قدرت در ونزوئلا شد

© AP Photo / J. Scott Applewhite
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

واشنگتن از حکومت ونزوئلا خواست تا قدرت را بطور دموکراتیک و مسالمت آمیز به رئیس جمهور موقت این کشور منتقل نماید.

به گزارش اسپوتنیک، کیمبرلی برایر، معاون وزیر خارجه امریکا امروز در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که واشنگتن خواستار انتقال دموکراتیک و مسالمت آمیز قدرت در ونزوئلا است.

کیمبرلی برایر: «نمیخواهم پیش بینی کنم که در روزهای آینده چی اتفاقی رخ خواهد داد. شما همه میبینید که وضعیت بسیار سریع تغییر میکند. ما میخواهیم که قدرت در ونزوئلا مطابق اراده مردم این کشور بطور مسالمت آمیز و دموکراتیک منتقل گردد.»

این در حالی است که پیش از این تارک ساب، لوی څارنوال ونزوئلا گفته بود که لوی څارنوالی ونزوئلا از ستره محکمه این کشور خواسته تا تحقیقات مقدماتی را درباره خوان گوایدو، رئیس پارلمان ونزوئلا و رهبر اپوزیسیون این کشور آغاز کرده، وی را ممنوع الخروج نموده و حساب‌های بانکی او را مسدود کند.

یادآوری میکنیم، خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا ۲۳ جنوری در تظاهرات گسترده ضد دولتی در شهر کاراکاس، پایتخت ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد.      

در عین حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و از رئیس جمهور مادورو خواست تا قدرت را به وی انتقال دهد.      

ترکیه، ایران، روسیه، چین و کوبا از جمله کشورهایی هستند که از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور منتخب ونزوئلا حمایت کرده‌اند و خواستار عدم دخالت کشورهای دیگر در امور داخلی ونزوئلا شده‌اند.  

مرتبط:

ذخایر طلا ونزوئلا در روسیه
مسکو: گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا نمی‌شناسیم
مادورو: ترامپ می خواهد ونزوئلا را به ویتنام ثانی تبدیل کند
تمسخر زاخارووا بر تویت بولتون درباره ونزوئلا
ممنوع الخروج شدن رهبر اپوزیسیون ونزوئلا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر