06:04 11 دسمبر 2019
ترامپ: سالانه 50 میلیارد دالر  را در افغانستان مصرف کرده ایم

ترامپ: سالانه 50 میلیارد دالر را در افغانستان مصرف کرده ایم

© AP Photo / Evan Vucci
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرد که مصارف سالانه حضور این کشور در افغانستان بالغ بر 50 میلیارد دالراست.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا اعلام کرد که مصارف سالنه کشوزرش در افغانستان بالغ بر بیش از 50 میلیارد دالر میرسد ، از همین رو وی به دنبال خروج نیروهای امریکایی از افغانستان است.
رئیس جمهور ایالات متحده با ابراز این مطلب گفت است که ، تاکید دارد جنگ هایی که امریکا در آن حضور دارد را پایان دهد.
ترامپ نوشته است: "من میراث‌دار یک آشفتگی کامل در سوریه و افغانستان هستم، جنگ‌های بی‌پایان، با هزینه و کشتار نامحدود. ما 50 میلیارد دالر در یک سال در افغانستان هزینه کردیم و به سختی به آن‌ها حمله کردیم، تا این که اکنون در حال مذاکرات صلح هستیم." 


این اظهارات ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان هفته گذشته در یک نامه به ترامپ پیشنهادهایی را مطرح کرده که هزینه نگهداری سربازان امریکایی در افغانستان کاهش یابد.
ترامپ که این روزها به یکی از منتقدان حضور نظامی امریکا در افغانستان و سوریه تبدیل شده است پیش از این از تصمیم خود برای خروج نظامیان امریکایی از این کشورها خبر داده بود.
با این وجود، علیرغم گزارشهایی در زمینه شروع روند خروج برخی تجهیزات امریکایی از خاک سوریه هنوز نیروهای این کشور در سوریه حضور دارند.
درباره تحولات افغانستان، دولت امریکا اخیرا مذاکراتی را با گروه طالبان در دوحه پایتخت قطر برگزار کرده است.
از سوی دیگر، اشرف غنی، رئیس جمهور کشور به لزوم مذاکره مستقیم طالبان با دولت افغانستان تاکید می‌کند زیرا از نظر او حرف نهایی در روند مذاکرات صلح را نیروهای سیاسی و امریکا نمی‌زند بلکه دولت افغانستان تصمیم گیرنده نهایی است.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر