05:20 23 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پارلمان مرکزی آلمان فدرال به روسیه پیشنهاد استقرار راکت هايش در اورال را داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Frankfurter Allgemeine، بوندستاگ (پارلمان مرکزی آلمان فدرال) به روسیه پیشنهاد داد تا راکت های جدید 9М729  اش را بیرون از اورال جابجا کند، چرا که این راهکار ممکن است باعث نجات پیمان منع راکت‌های هسته‌ای میان‌برد شود.
به گفته رودریک کیزوتر از حزب دموکرات مسیحی آلمان و رولف موتسنیخ از حزب سوسیال دموکرات آلمان جا به جایی این جنگ افزار جدید فراتر از اورال، اروپا را از برد راکت 9М729  بیرون می‌کند. به گفته این سیاستمداران، این کار اروپا را از خطر یک مسابقه جنگ افزاری جدید محافظت خواهد کرد.

عضو حزب سوسیال دموکرات آلمان به طور خاص خاطرنشان کرد، که با توجه به تقویت سپر راکتی ناتو، روسيه نگران است كه نتواند در صورت نیاز این حملات را پاسخ بدهد.
کیزوتر نیز به نوبه خود گفت، که استقرار 9M729  نیاز به نظارت دقیق دارد. به گفته وی، راکت ها را می توان تقریبا یک شبه به قسمت غربی روسیه از طریق راه آهن یا موترهای سنگین منتقل کرد.
علاوه بر این، سیاستمداران آلمانی تاکید کردند، که در بدل آن ایالات متحده میتواند به روسیه اجازه بازرسی راکت های رهگیر در رومانی را بدهد.
در عین حال، دیدگاه های اعضای پارلمان مرکزی آلمان فدرال در خصوص جابجایی راکت های روسیه به بخش غربی کشور متفاوت است. حزب دموکرات مسیحی آلمان این جابجایی را غیر‌ممکن و حزب سوسیال دموکرات آلمان چنین سناریویی را رد نمی کند.
یادآوری می کنیم، که روز جمعه مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا اعلام کرد، که کشورش پیمان منع راکت ‌های میان‌برد هسته‌ای با روسیه را تعلیق کرده است. تعلیق این پیمان توسط امریکا از روز شنبه اجرایی خواهد شد. با اعلام پمپئو، دوره 180 روزه ای برای بیرون شدن نهایی امریکا از این توافق راکتی آغاز خواهد شد.

 

 

مرتبط:

امریکا رسماً عضویت در پیمان منع راکت های هستوی میان برد را تعلیق کرد
واکنش پوتین به خروج امریکا از پیمان منع راکت های میانبرد هسته‌ای
درخواست پولند از امریکا برای ستقرار راکت های هسته‌ای در اروپا
ترامپ: امریکا از پیمان منع راکت ‌های میان‌برد خارج می‌شود
متهم شدن دوباره روسیه به نقض پیمان منع راکت های هستوی میان برد
کارشناس: راکت روسی "سرمت" توانایی نابودی کل جمعیت امریکا را دارد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر