23:22 19 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پارلمان عراق: کشور ما خاستگاهی برای تعدی به کشورهای همسایه نخواهد شد.

معاون رئیس پارلمان عراق امروز (یک شنبه) تهدید کرد که پارلمان عراق به توافق امنیتی با واشنگتن و حضور مستشاران و مربیان امریکائی در عراق پایان خواهد داد.


به گزارش اسپوتنیک، حسن الکعبی، معاون رئیس پارلمان عراق در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا مبنی بر تمدید حضور امریکا در عراق با توجیه "تحت نظر داشتن ایران"عنوان داشت: آنچه که ترامپ گفته است، نقض فاحش حاکمیت و اراده ملی و نقض آشکار قانون اساسی عراق است که قید کرده است عراق خاستگاهی برای تعدی به هیچ کشوری نخواهد بود.
الکعبی خاطرنشان کرد: بار دیگر ترامپ عرف قانونی و قانون اساسی عراق را پس از بازدید پیشین خود از پایگاه عینالاسد زیر پا گذاشته است و امروز با اظهاراتی در تأکید ماندن نیروهای امریکایی در داخل کشور ما برای تهدید به یک کشور همسایه، دست به اقدام تحریک آمیز دیگری زده است.
معاون رئیس پارلمان عراق خاطرنشان کرد، همگان این مسئولیت را دارند که هرچه سریع‌تر برای پایان دادن به حضور امریکا و عدم اجازه برای اینکه عراق خاستگاهی برای تعدی یا تحت نظر قرار دادن هر کشوری شود، دست به کار شوند.
الکعبی تصریح کرد: پارلمان در دوره قانون گذاری آتی خود، پیش‌نویس قانونی جهت پایان دادن به توافق امنیتی با ایالات متحده و نیز پایان دادن به حضور مربیان و مستشاران نظامی آمریکا و خارجی‌ها در خاک عراق را بررسی خواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر