03:03 27 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

آزمایشات زیرآبی موفق راکتور زیردریایی اتمی بدون سرنشین «پوزئیدون» ثابت کرد که این زیر دریایی واقعا دارای برد نامحدود بوده و حداکثر سرعت آن بیش از 200 کیلومتر در ساعت است

زیردریایی «پوزئیدون» شکست‌ناپذیر است+ ویدیو
© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع از مجتمع صنایع دفاعی روسیه گفت، در جریان آزمایشات دستگاه تولید انرژی اتمی زیردریایی«پوزئیدون» در حوضه دریایی مشخصات اعلام شده این زیردریایی بدون سرنشین از جمله برد نامحدود و سرعت بیش از 200 کیلومتر در ساعت آن ثابت شده و معلوم گردید «پوزئیدون» همچون یک اژدهای بزرگ بوده و توانایی آن را دارد، که در عمق زیاد آب هر مسافتی را پشت سر بگذارد.
این زیردریایی اتمی بدون سرنشین یک جنگ افزار کشتار جمعی است که به خاطر قابلیت بالای مانوردهی، هیچ وسیله ای نمی تواند حمله آنرا دفع کند. بریتانیایی ها «پوزئیدون» را جنگ افزار روز قیامت نامیده اند اما امریکاییان اعلام کرده اند، که دارای قوی ترین ارتش جهان بوده و این زیردریایی بدون سرنشین را خطر جدی برای امنیت خود نمی دانند.
یادآوری می کنیم، که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیام سالانه اش به پارلمان این کشور در روز اول مارچ سال 2018 از ساخت انواع جدید جنگ افزارها در روسیه از جمله وسیله زیردریایی بدون سرنشین دارای موتوراتمی «پوزئیدون» خبرداد، که این جنگ افزار توانایی آن را دارد، که با سرعت زیاد معادل چند برابر سرعت زیردریایی ها و جدیدترین اژدرها حرکت کنند.

به گفته پوتین، این جنگ افزار های زیردریایی توانایی حمل کلاهک های معمولی و کلاهک های هسته ای را دارند. 

 

مرتبط:

زیردریایی «پوزئیدون» شکست‌ناپذیر است+ ویدیو
سرنوشت امریکا پس از استفاده "پوزئیدون"
نیروی دریایی روسیه 32 "پوزئیدون" هسته‌ای دریافت می‌کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر