05:16 12 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
130
ما را در دنبال کنید

دانشمندان دانشگاه برن در سوئیس، ثابت کرده اند که در جریان خواب می توان اطلاعات جدید را یاد گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب سایت طبی نیوز تودی، دانشمندان دانشگاه برن در سوئیس ثابت کرده اند که در حین خواب، مغز قابلیت یادگیری چیزهای جدید را دارد.

در طول مطالعه، شاخص های فعالیت مغز 41 نفر با استفاده از الکتروانسفالوگرام ثبت شد. در جریان خواب، داوطلبان از طریق هدفون ها به اطلاعات چند زبانه ای از کلمات، متشکل از یک کلمه آشنا به زبان مادری و کلمات ابداعی گوش می دادند. سپس شرکت کنندگان آزمایشی را گذراندند. آنها کلمات ابداعی که در خواب شنیده بودند را بار دیگر شنیدند و از انها خواسته شد که جواب بدهند که ایا این اشیاء در جعبه کفش جا می شوند یا نه.
دانشمندان به این نتیجه رسیدند که عباراتی ابداعی که چندین بار در مرحله خواب عمیق، تکرار شده بود، به مراتب بهتر در ذهن مخاطب در هنگام خواب جای گرفته بود.
دکتور مارک زوست، محقق این ازمایش می گوید که که کلمات جدید همزمان با فعالیت در هیپوکامپ — منطقه مغزی مربوط به تقویت حافظه، یعنی انتقال حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت — در خواب در ذهن مخاطب باقی می ماند.
به نظر می رسد که این بخش از مغز بدون توجه به حالت آگاهی فرد، به طور ناخودآگاه در طول خواب عمیق و در طول بیداری، به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر