17:50 03 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کمیته نظامی سنای امریکا بار دیگر تاکید کرده است که به حکومت ترامپ اجازه نمی‌دهد تا نیروهای نظامی امریکا را از افغانستان خارج کند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "رویترز" جیمز انهافی رییس کمیته نظامی سنای امریکا در صحبت با رسانه‌های این کشور تاکید کرده که اجازه نمی‌دهد دولت ترامپ نیروهای نظامی امریکا را از افغانتسان خارج کند.

او گفته که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان وابسته به شرایط است و امریکا نمی‌تواند افغانستان را در حالت بی سرنوشتی رها کند.

جیمز انهافی تاکید کرده که نیروهای امریکایی به مبارزه خود با دهشت افگنی در افغانستان ادامه می‌دهند و در ماموریت آنان هیچ تغییری وارد نشده است.

او هشدار داده است که اگر سرپرست وزارت دفاع امریکا بی‌وقت تصمیم خروج نیروهای امریکایی از افغانستان را بگیرد، کمیته نظامی سنای امریکا در مقابل این تصمیم خواهد ایستاد و این تصمیم را مورد تایید قرار نخواهد داد.

کمیته نظامی سنای امریکا همچنین تاکید کرده که اگر لازم شود، در این رابطه تایید بودجه نظامی دولت را نیز از سوی این کمیته به تعویق انداخته خواهد شد.
سنای مریکا پیش ازاین نیز مدعی شد که طرح دونالد ترامپ برای خروج نیرو‌ها از سوریه و افغانستان می‌تواند اجازه ورود مجدد داعش و القاعده را صادر کند و این امر منجر به بی ثابتی در هر دو منطقه می‌شود.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر