21:52 01 اپریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دادستان ویژه امریکا به نامه های دسترسی پیدا کرده که حاکی از پیوند مشاور رئیس جمهور امریکا با سازمان ویکی لیکس است.

به گزارش اسپوتنیک، رابرت مولر دادستان ویژه امریکا در دادگاه نیویورک گفته است، که او به نامه های دسترسی پیدا کرده که پیوند روجر استون، مدیر تبلیغات و یکی از نزدیک ترین افراد مورد اعتماد دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا با سازمانویکی لیکس را نشان می دهد.

در سند منتشره در پایگاه الکترونیکی این دادگاه آمده است، که بازپرسان هنگام تحقیقات درباره هک شدن ایمیل رئیس ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون، نامزد پیشین ریاست جمهوری امریکا و همچنین حمله سایبری به دیگر سیستم های الکترونیکی حزب دموکرات امریکا به این نامه ها دسترسی پیدا کرده اند. 

در بیانیه مولر همچنین آمده است، که متهمان در چارچوب پرونده ویکتور نتیشکو (یکی از 12 مامور احتمالی سازمان اطلاعات نظامی روسیه که واشنگتن آنها را بطور غیابی به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 امریکا متهم کرده) بسیاری از مدارک دزدی شده را وبسایت ویلی لیکس به چاپ رسانده اند.

در ادامه این بیان افزوده شده است، که نامه های استون با هکری با نام مستعار Guccifer 2.0 پیدا شده که مسئولیت حمله سایبری به ستاد انتخاباتی کلینتون را بر عهده گرفته و همچنین نامه های مشاور ترامپ با ویکی لیکس را پیدا کرده اند.

یادآوری می کنیم، که در چهارچوب تحقیقات مولر درباره دخالت احتمالی روسیه در انتخابات امریکا به 31 نفر از جمله 5 شهروند امریکا ، یک شهروند هالندی و 25 شهروند روسیه اتهام های اقامه شده است. مسکو همه این اتهام ها را رد می کند.

 

مرتبط:

پسر دونالد ترامپ ارتباط خود با ویکی لیکس را افشا کرد + عکس
جایزه صد هزار دالری ویکی لیکس برای اطلاعات افشا نشده پرونده ترور جان‌ کندی + عکس
ویکی لیکس - سازمان اطلاعات روسیه
پسر ترامپ با آسانژ در باره انتشار نامه اش در ویکی لیکس تماس گرفته بود
ویکی لیکس تکنولوژی جدید سازمان سیا برای کنترول کامپیوتر ها را افشا کرد
لغو اتهام بنیانگذار ویکی لیکس توسط سویدن
جاسوس ویکی لیکس از زندان آزاد شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر