17:54 31 مارچ 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه پیشین امریکا معتقد است که رئیس جمهور ترامپ در عادی سازی روابط با روسیه ناکام بوده است.

به گزارش اسپوتنیک، جان کری، وزیر امور خارجه ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما میگوید که دونالد ترامپ نتوانسته است بن بست در روابط دیپلوماتیک با روسیه را از بین ببرد.

جان کری: «در حال حاضر ما روابط چندان خوبی نداریم. بازگشت روابط ما به حالت عادی به تلاش های بسیار زیاد نیاز دارد. رئیس جمهور ما در عادی سازی روابط دیپلوماتیک با روسیه ناکام بوده است.»

به گفته آقای کری، پیمان منع راکت های هستوی میان برد، وضعیت اوکراین، "دخالت سایبری" در انتخابات ریاست جمهوری امریکا از جمله مسائلی است که باید روی آن کار شود «اما متاسفانه آنها در حال رکود هستند و بسیار به آهستگی پیش میروند.»

گفتنی است، روز جمعه (۲ فبروری) رئیس جمهور ترامپ اعلام کرد که ایالات متحده اجرای پیمان منع راکت های هستوی میان برد و کوتاه برد را متوقف نموده است.      

در عین حال، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا ضمن اینکه روسیه را بار دیگر به نقض پیمان منع راکت های هستوی میان برد و کوتاه برد متهم کرد، گفت که اقدامات روسیه میلیون ها اروپایی و امریکایی را تهدید میکند.  به گفته وی اگر روسیه طی ۶ ماه آینده به طور کامل و به شکلی که قابل تایید باشد این پیمان را اجرا نکند، این پیمان به طور کامل ملغی خواهد شد.  

از سوی دیگر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در واکنش به خروج امریکا از پیمان منع راکت های هستوی میان برد و کوتاه برد اظهار داشت که مسکو به این اقدام واشنگتن جواب بلمثل میدهد و عضویت خود را در پیمان یادشده به حالت تعلیق در می آورد.

با وجود این، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در اوایل ماه فبروری سال راون اعلام کرد که مسکو آماده است گفتگو نماید، اما این گفتگوها باید در چارچوب احترام متقابل انجام شوند، نه بر مبنای اولتیماتوم.

 

مرتبط:

به رسمیت شناختن کارآیی جنگ افزارهای توهم آور روسیه در امریکا
نگرانی امریکا از تشدید دوستی روسیه و چین
ترکیه پیشنهاد امریکا درباره خرید پاتریوت به جای اس-400 روسیه را رد کرد
جنرال سرویس امنیتی فدرال روسیه: امریکا می خواست «خلافت اسلامی» را در جریان جنگ افغانستان ایجاد کند
سفیر روسیه: طوری برخورد می‌کنند، انگار صلح نیاز روسیه و امریکا است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر