04:17 20 جون 2019
نظامیان روسیه از داشتن گوشی های هوشمند محروم شدند

نظامیان روسیه از داشتن گوشی های هوشمند محروم شدند

© Sputnik / Andrey Solomonov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30

نظامیان و سربازان در زمان اجرای وظیفه حق ندارند کوچیکترین اطلاعاتی از اوضاع خود در دوران خدمت را در فضای مجازی منتشر کنند.

به گزارش اسپوتنیک، دومای روسیه قانونی را تصویب کرده است که براساس آن نظامیان و سربازان در زمان اجرای وظیفه حق ندارند کوچیکترین اطلاعاتی از اوضاع خود در دوران خدمت را در فضای مجازی منتشر کنند.
این قانون امروز سه شنبه به اتفاق آرا در دومای روسیه تصویب شد.مطابق قانون جدید، نظامیان و سربازان روس از داشتن تلفن های هوشمند، جهت یاب های الکترونیکی و سایر دستگاه های حفظ اطلاعات اینترنتی منع می شوند.
در ادامه این قانون، نظامیان و سربازان در زمان اجرای وظیفه از ارسال پیام و نوشتن مطالب حاوی اطلاعات محل خدمت خود، همرزمان خود یا اخراج و برکناری پرسنل نیروهای مسلح روسیه در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها منع شده اند.در قانون جدید، تمام موارد و وضعیت هایی که این ممنوعیت ها اعمال می شود ازجمله در هنگام خدمت و نگهبانی ذکر شده است.
به عقیده مولفان این قانون، اطلاعاتی که نظامیان در فضای مجازی منتشر می کنند، مورد توجه سازمان های جاسوسی و گروه های تروریستی قرار دارد و می تواند از طرف آنها علیه روسیه استفاده گردد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر