01:40 22 جولای 2019
ناتو با استفاده از فریب راز سربازان را کشف کرد

ناتو با استفاده از فریب راز سربازان را کشف کرد

© REUTERS / Dado Ruvic
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مرکز ارتباطات استراتژیک ناتو، مطالعه ای انجام داد که آیا سربازان با استفاده از شبکه های اجتماعی به راحتی فریب داده می شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله Wired، کارشناسان صفحات فیس بوک جعلی ایجاد کرده و با استفاده از آن با نظامیان ارتش ارتباط برقرار می کنند.
محققان باید به سه سوال پاسخ می دادند: چه چیز رامی توانید در مورد تمرینات نظامی، در مورد پرسنل نظامی و این که با به دست اوردن اطلاعات از منابع باز آیا می توان به آوردن فشار بر آنها استفاده کرد؟
در کل مرکز متذکره در این آزمایش 60 دالر مصرف کردند.
در نتیجه معلوم شد که پروفایل فیس بوک سربازان می توانند اطلاعات زیادی را برای دشمنان بالقوه ارائه کند.
کارشناسان تاکید کردند که صحبت بر سر سربازان حرفه ای است که بر خلاف غیرنظامیان آموزش خوبی دارند و از قوانین ایمنی مطلع هستند.
در عرض چهار هفته، متخصصان به راحتی اطلاعات مربوط به تمرینات نظامی را با استفاده از صفحات جعلی در شبکه اجتماعی گویا از سوی یک پرسنل دیگر نظامی، بدست آودند.
برای جذب مخاطب، از تبلیغات معمولی در فیس بوک استفاده صورت گرفت.


محققان مشخص کرده اند که بعضی از سربازان متاهل را می توان با آشکار ساختن خیانت، به چالش کشید، دیگر نظامیان محلات بود و باش و این که آنرا چه زمان ترک می کنند، فاش ساختند
جنیس سارتز، رئیس مرکز گفت: "هر کس یک نقطه ضعف دارد، مشکل در این است که اطلاعات شخصی با استفاده ازه شبکه های اجتماعی به سادگی در دسترس عموم مردم قرار می گیرد".
این نشریه اضافه می کند که ناتو برای چندین سال سعی در ممنوعیت استفاده از گوشی های هوشمند در هنگام خدمت سربازی دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر