11:44 20 جولای 2019
استفاده امریکا از راهبرد «اسب تروآ» در برابر روسیه

استفاده امریکا از راهبرد «اسب تروآ» در برابر روسیه

© Flickr/ Stowe Boyd
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

امریکا در حال تهیه طرح راهبردی مانند «اسب تروآ» در برابر روسیه است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Telepolis، جنرال دیوید گلدفای رئیس ستاد نیروی هوایی امریکا، در سخنرانی اش در موسسه مطالعاتی بروکلین در واشنگتن گفت: پنتاگون در حال طرح ریزی راهبرد جدید اجرای عملیات جنگی در برابر روسیه و چین است که ویژگی اصلی آن «تهاجم پنهانی» به اعماق خاک دشمن است.

به گفته وی، کار تدوین راهبرد نوین در پاسخ به تهدیدات روسیه و چین آغاز شده و روند تدوین این راهبرد با هزینه تقریباً 135 میلیارد دالر نزدیک به یک سال طول خواهد کشید.

جنرال گولدفاین در ادامه گفت، همه رده های نیروهای مسلح امریکا در راهبرد نوین مورد استفاده قرار خواهند گرفت، اما جنگنده اف- 35 به عنوان ستاد هماهنگی برای تهاجم نقش اصلی را ایفا خواهد کرد.

جنرال امریکایی همچنین اعلام کرد،  که دیدگاه راهبرد جدید عبارت از آن است که به نقاط ضعف دشمن ضربه وارد شده و از درگیری در نقاط قوت وی دوری شود.

گلدفاین خاطرنشان کرد، راهبرد نوین که به منزله یک تحول بنیادی هم از لحاظ فرهنگی و هم از لحاظ فنی است «برتری های غیر متقارنی» را در برابر دشمن برای نیروهای مسلح امریکا تامین خواهد نمود.

این نشریه در ادامه می نویسد، که راهبرد نوین امریکا شبیه «تاکتیک اسب تروآ» است، اما با در نظر داشتن وجود انواع جنگ افزار های جدید در روسیه و چین معلوم نیست که چگونه اجرا خواهد شد.

 

 

مرتبط:

نگرانی امریکا از تشدید دوستی روسیه و چین
هراس امریکا از افزایش نفوذ روسیه و چین در آسیای مرکزی
پاسخ امریکا به تسلیحات جدید روسیه و چین
امریکا در حال آماده سازی "تحریکات"علیه روسیه و چین است
نشنال اینترست: "اتحاد روسیه و چین" کابوس امریکا است
پنتاگون: امریکا برای جنگ با روسیه و چین آماده نیست
امریکا: ایران، روسیه و چین تلاش کردند در انتخابات اخیر امریکا نفوذ کنند
رقابت غیرعادلانه روسیه و چین در آفریقا با امریکا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر