04:21 20 جون 2019
اعتراض کارکنان مایکروسافت به قرارداد 480 میلیون دالری با پنتاگون

اعتراض کارکنان مایکروسافت به قرارداد 480 میلیون دالری با پنتاگون

© AP Photo / Ted S. Warren
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

یک گروه از کارکنان شرکت مایکروسافت از مدیریت این شرکت خواستند تا قرارداد 480 میلیون دالری این شرکت برای فروش هدست‌های «واقعیت افزوده» به ارتش امریکا را لغو کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از NBC، یک گروه از کارکنان شرکت مایکروسافت از مدیریت این شرکت خواستند تا قرارداد 480 میلیون دالری این شرکت برای فروش هدست‌های «واقعیت افزوده» (هولولنز) به ارتش امریکا را لغو کند.
شرکت مایکروسافت در ماه نوامبر سال گذشته قراردادی را مبنی بر فروش بیش از 100 هزار هدست واقعیت افزوده به ارتش آمریکا امضا کرد.
در نامه اعتراضی که 50 کارکن این شرکت در آن امضا کرده اند آمده است: «ما نگران آن استیم که شرکت مایکروسافت در حال ارائه تکنالوژی نظامی برای ارتش امریکا است و مایکروسافت به دولت امریکا کمک می‌کند که با استفاده از ابزارهای که ما اختراغ کردیم میزان «مرگ و میر» را افزایش دهد. ما در مورد توسعه سلاح‌ها موافق نیستیم و تقاضا می‌کنیم که در باره نحوه استفاده از نتیجه کار ما توجه کنید».


کارکنان همچنان از مدیریت این شرکت خواستند تا به‌طور واضح سند مجاز از محصولات مایکروسافت را منتشر کند.
«هولولنز» با کمک تکنالوژی پیشرفتهٔ واقعیت افزوده اطلاعات مرتبط با دنیای واقعی پیرامون کاربر را به صورت تعاملی و دیجیتالی به او ارائه می‌کنند.
به گفته ارتش امریکا، از این دستگاه ها در میدان جنگ و برای ارتقای مهارت های سربازان استفاده خواهد شد.
اعتراضات مشابه کارکنان شرکت «آلفابت» (Alphabet Inc) در سالی که گذشت، مانع از تمدید قرارداد این شرکت با پنتاگون برای تامین هوش مصنوعی مورد استفاده در تفسیر تصاویر ویدیویی پهپادها شد.

مرتبط:

رئیس مایکروسافت سازمان سیا و آژانس امنیت ملی امریکا را در حمله ویروس WannaCry مقصر دانست
احتمال هک شدن کامپیوتر های اپل و مایکروسافت از طریق Word
مایکروسافت هوش مصنوعی ساخت
فیس بوک، توییتر، مایکروسافت و یوتیوب پیام های که دربرگیرنده نفرت و خشونت باشد در طول 24 ساعت آنر حذف میکنید
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر