11:59 25 جون 2019
درگیری کشمیر همه جهان را تهدید می کند

درگیری کشمیر همه جهان را تهدید می کند

© AFP 2019 / NARINDER NANU
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

درگیری در کشمیر بسیار خطرناک است و همه جهان را تهدید می کند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه نگار روزنامه Der Standard نوشت: وضعیت در کشمیر بسیار خطرناک است و امکان آغاز یک جنگ هسته ای میان هند و پاکستان می رود. در این مناقشه هسته ای نه تنها منطقه بلکه همه جهان آسیب خواهد دید.

روزنامه اتریشی Der Standard می نویسد: وضعیت در کشمیر بسیار خطرناک است و یک تهدید واقعی برای آغاز جنگ هسته ای میان هند و پاکستان وجود دارد.

فابیان زوممویلا، نویسنده مقاله می نویسد:- "اگر تنش ها در کشمیر افزایش یابد، جهان ممکن است حتی با زمستان های هسته ای مواجه شود."

روزنامه نگار Der Standard  یادآوری می کند، که هند و پاکستان در حال حاضر چهار بار جنگیده اند و در دو مورد امکان استفاده از سلاح های هسته ای وجود داشت.

زوممویلا اشاره می کند، که با هر گونه درگیری جدید، ترس در جهان رشد می کند و آنها ممکن از جنگ افزارهای هسته ای استفاده کنند.

علاوه بر این، نویسنده مقاله خاطرنشان می کند، که در گذشته، وزیر دفاع پاکستان و مشاوران امنیت ملی پاکستان بارها اعلام کرده اند که آماده استفاده از انواع سلاح هایی هستند که در اختیار دارند.

روزنامه نگاری اتریشی همچنان می نویسد، در سال های اخیر، هند و پاکستان ده ها میلیارد یورو برای دفاع از خود صرف کرده اند. در سال 2018، دهلی نو در حدود 50 میلیارد یورو برای ارتش سرمایه گذاری کرد، در حالی که اسلام آباد حدود 10 میلیارد یورو سرمایه گذاری کرد.

هر دو کشور راکت های مختلفی دارند. ارتش پاکستان 2.5 هزار تانک، 1.6 هزار وسیله نقلیه زرهی و حدود 4.5 هزار اسلحه توپخانه دارد. در عوض، ارتش هند — 3.5 هزار تانک، 3 هزار وسیله نقلیه زرهی و 4.5 اسلحه توپخانه ای دارد. علاوه بر این، شمار هواپیمای جنگی هندی دو برابر نیروی هوایی پاکستان است.

زوممویلا نویسنده مقاله می نویسد، که به طور خاص، به همین دلیل است که کشور پاکستان در تلاش است تا این نابرابری را با سلاح های هسته ای خنثی کند.

براساس گزارش سپیرو، هر طرف درگیر دارای 130 تا 150 کلاهک هسته ای است و استفاده از آنها پیامدهای مرگباری برای جهان خواهد داشت.

 

 

مرتبط:

ادامه جنگ بین هند و پاکستان
ترکیه می تواند بین پاکستان و هند میانجیگری نماید
رویارویی جنگنده های سوخو-30 و اف-16 در نبرد هوایی هند و پاکستان
نقش عربستان سعودی در حل بحران بین هند و پاکستان
حملات توپچی پاکستان بر روستاهای سرحدی هند
آغاز نبردهای هوائی بین پاکستان و هند+ویدیو
نظر «Times» راجع به ضربه هوایی هند بر پاکستان
واکنش‌ مردم افغانستان به تنش میان پاکستان و هند
تشدید تنش میان هند و پاکستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر