19:14 19 جون 2019
ونزوئلا سفیر آلمان در این کشور را عنصر نامطلوب نامید

ونزوئلا سفیر آلمان در این کشور را عنصر نامطلوب نامید

CC0 / Pixabay
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

وزارت خارجه ونزوئلا می‌گوید که سفیر آلمان در این کشور به دلیل دخالت در امور داخلی ونزوئلا عنصر نامطلوب است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ونزوئلا اعلام کرد که دنیل مارتین کرینر، سفیر آلمان در این کشور به دلیل دخالت در امور داخلی ونزوئلا عنصر نامطلوب است.

لازم به ذکر است که وزارت امور خارجه ونزوئلا 48 ساعت به سفیر آلمان به دلیل «دخالت در امور داخلی کشور که نقض آشکار قوانین دیپلماتیک است» فرصت داده است تا این کشور را ترک کند.

وزارت امور خارجه ونزوئلا می‌گوید که این دیپلمات آلمانی با اپوزیسیون ونزوئلا در ارتباط بوده است.

وزارت امور خارجه ونزوئلا گفت: ونزوئلا، دنیل مارتین کرینر، سفیر آلمان در ونزوئلا را به دلیل دخالت مداوم در امور داخلی ونزوئلا، که نقض آشکار قوانین روابط دیپلماتیک است، را عنصر نامطلوب می‌داند.

وزارت امور خارجه ونزوئلا افزود: سفیر آلمان نقش سیاستمدار مرتبط با مخالفان در ونزوئلا را بازی می‌کند که این اقدامی، غیر قابل قبول است.

پیش از این، اولریک دمر، سخنگوی دولت آلمان در 25 فبروری اعلام کرده بود که برلین از معرفی تحریم‌های جدید علیه کارکاس حمایت می‌کند.

یادآوری می‌کنیم، خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا 23 جنوری در تظاهرات گسترده ضد دولتی در شهر کاراکاس، پایتخت ونزوئلا خود را رییس‌جمهور موقت این کشور اعلام کرد.

در عین حال دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا، گوایدو را به عنوان رییس‌جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و از مادورو خواست تا قدرت را به وی انتقال دهد.

ترکیه، ایران، روسیه، چین و کیوبا از جمله کشورهای هستند که از نیکلاس مادورو، رییس‌جمهور منتخب ونزوئلا حمایت کرده‌اند و خواستار عدم دخالت کشورهای دیگر در امور داخلی ونزوئلا شده‌اند.

مرتبط:

بولتون: ایالات متحده در پی ایجاد ائتلاف برای تغییر قدرت در ونزوئلا است
روسیه با تمام توان از وقوع حمله نظامی به ونزوئلا جلوگیری می‌کند
ونزوئلا تحت محاصره بحری قرار گرفت
روسیه قطعنامه پیشنهادی امریکا درباره ونزوئلا را وتو کرد
ناپدید شدن بیش از هشت تن طلای ونزوئلا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر