07:14 16 اکتوبر 2019
امکان برگزاری برخی بازی‌های جام جهانی 2022 در کویت و عمان

امکان برگزاری برخی بازی‌های جام جهانی 2022 در کویت و عمان

© AFP 2019 / KARIM JAAFAR
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

فیفا قصد دارد تعدادی از بازی‌های جام جهانی 2022 قطر را در کشورهای عمان و کویت برگزار کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Associated Press، فیفا که قصد دارد تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی 2022 قطر را از 32 تیم به 48 تیم افزایش دهد، به دلیل این‌که نگران است قطر نتواند در فرصت باقی‌مانده برای میزبانی از تعداد بیشتر بازی‌های جام جهانی آماده شود، قصد دارد بعضی از بازی‌های این تورنمنت را در کشورهای عمان و کویت برگزار کند.

این رسانه خبری می‌گوید جیانی اینفانتینو، رییس فیفا، برای پیش‌برد این برنامه مصر است و با وجود ابراز نگرانی مسوولین قطری می‌خواهد این برنامه را پیاده کند. بر اساس برنامه اینفانتینو، اکثر بازی‌های تورنمنت در قطر برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود تصمیم‌گیری نهایی درباره این برنامه هفته آینده و در زمان برگزاری شورای فیفا در شهر میامی انجام شود.

چندی پیش هم روزنامه اماراتی نشنال مدعی شده بود که فیفا قصد دارد تعدادی از بازی‌های جام جهانی قطر را در دیگر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس برگزار کند.

با این‌که از هم‌اکنون قطعی است که جام جهانی 2026 به میزبانی سه کشور امریکا، کانادا و مسکیکو، با حضور 48 تیم برگزار خواهد شد اما به ادعای این رسانه، اینفانتینو قصد دارد این برنامه را از چهار سال قبل از آن و جام جهانی قطر پیاده کند.

مرتبط:

رسانه ها: بررسی نقش سارکوزی در انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال 2022
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر