03:35 20 جون 2019
امریکا به خاطر راه اندازی برنامه راکتی ایران به گوترش شکایت کرد

امریکا به خاطر راه اندازی برنامه راکتی ایران به گوترش شکایت کرد

© Sputnik / Sergey Pyatakov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سرپرست نماینده دایم امریکا در سازمان ملل متحد با ارسال نامه ای به دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار بازگرداندن محدودیت‌های راکتی در برابر ایران شد.

به گزارش اسپوتنیک، جاناتان کوهن سرپرست نماینده دایم امریکا در سازمان ملل متحد، پرتاب راکت های ماهواره ای ایران را نقض قطعنامه شورای امنیت دانست و خواستار بازگرداندن محدودیت های شدید بین المللی در برابر تهران شد.

وی روز پنج شنبه با ارسال نامه ای به انتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد، ایران را به شلیک سه راکت ممنوع شده در قطعنامه های شورای امنیت متهم کرد، که از نظر آنها موجب بی ثباتی در کل خاورمیانه و ایجاد مسابقه جنگ افزاری شده است.

سرپرست نماینده دایم امریکا در سازمان ملل متحد در این نامه آورده است: ایران این سه پرتاب را بر خلاف خواست و اراده شورای امنیت سازمان ملل متحد انجام داده است و چنین تحریک هایی همچنان به بی ثباتی منطقه خاورمیانه دامن می زنند.

کوهن تأکید می کند، که شورای امنیت سازمان ملل متحد باید "همچنان به اجرای کامل اقدامات اجباری در قطعنامه 2231 ادامه دهد که پشتیبانی خارجی از برنامه راکتی بالستیک ایران را محدود می کند".

دیپلمات در نامه اش افزوده است:- "ما فعالیت های بی ثبات سازی ایران را محکوم می کنیم و از ایران می خواهیم که بلافاصله همه فعالیت های مربوط به راکت های بالستیک برای تحویل سلاح های هسته ای را متوقف کند".

امریکا در این نامه از شورای امنیت خواسته است تا در تحمیل پیامدهای واقعی به ایران ناشی از نادیده گرفتن خواسته های شورای امنیت بپیوندند و محدودیت های شدید بین المللی را برای جلوگیری از برنامه راکتی ایران بازگردانند.

 

مرتبط:

ایران چندین راکت مشابه S-300 روسی را به سوریه انتقال داد
راکت های ایران می‌تواند کشتی های جنگی امریکا را نابود کند
رونمایی از راکت کروز «هویزه» در ایران + ویدیو
شلیک راکت ایران در نزدیکی کشتی هواپیمابر امریکایی
توسعه صنعت راکت سازی در ایران
ایران راکت هاى داراى قابليت حمل سرگلوله هستوی را دارد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر