22:31 01 اپریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ونزوئلا میگوید که کاراکاس تجاوز ایالات متحده به خاک این کشور را بدون جواب نخواهد گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا با نشر پیامی در تویتتر به مقامات امریکایی هشدار داد که کاراکاس به هرنوع تجاوز واشنگتن جواب بلمثل خواهد داد.

مادورو: «امپراتوری ایالات متحده یکبار دیگر آگاهی و عزم مردم ونزوئلا را نادیده میگیرد. من ا‍طمینان میدهم که هرگونه اقدام متجاوزگرانه امپریالیستی با جواب جدی وطن پرستان، مردان و زنانی که مهین خود را دوست دارند و شجاعانه از آن دفاع میکنند، روبرو خواهد شد.»

این اظهارات در حالی مطرح میشود که روز گذشته مقامات ونزوئلایی از قطع برق در سراسر کشور خبر داده بودند. به گفته آنها مخالفان با خرابکاری در نیروگاه آبی اصلی این کشور باعث این مسئله شدند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا ایالات متحده را به قطع برق در ونزوئلا متهم نمود.

یادآوری میکنیم، خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا ۲۳ جنوری در تظاهرات گسترده ضد دولتی در شهر کاراکاس، پایتخت ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد.              

در عین حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و از رئیس جمهور مادورو خواست تا قدرت را به وی انتقال دهد.             

ترکیه، ایران، روسیه، چین و کوبا از جمله کشورهایی هستند که از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور منتخب ونزوئلا حمایت کرده‌اند و خواستار عدم دخالت کشورهای دیگر در امور داخلی ونزوئلا شده‌اند.

 

مرتبط:

ونزوئلا: حمله سایبری هکرهای امریکایی باعث قطع برق شد
قطع برق در سراسر ونزوئلا
ونزوئلا سفیر آلمان در این کشور را عنصر نامطلوب نامید
بولتون: ایالات متحده در پی ایجاد ائتلاف برای تغییر قدرت در ونزوئلا است
ونزوئلا تحت محاصره بحری قرار گرفت
ناپدید شدن بیش از هشت تن طلای ونزوئلا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر