05:23 21 اگست 2019
پرواز طیاره نظامی امریکایی بر فراز آسمان روسیه

پرواز طیاره نظامی امریکایی بر فراز آسمان روسیه

© Flickr / Airwolfhound
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 00

طیاره نظامی امریکایی یک پرواز نظارتی را بر فراز آسمان روسیه در چارچوب معاهده آسمان‌ها باز انجام داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از PlaneRadar، طیاره نظامی بوئینگ اوسی-135 بی نیروی هوایی امریکا یک پرواز نظارتی را بر فراز آسمان روسیه انجام داده است.

این طیاره نظامی ساعت 06:35 به وقت مسکو با شماره پرواز 2670-60 در منطقه چیتا روسیه دیده شده است.

این هواپیما با مشارکت مسکو معاینه بین المللی انجام داد، که مانع از استفاده از تجهیزات است که در این قرارداد مشخص نشده است.

این طیاره نظامی امریکایی برای استفاده از سلاح طراحی نشده است. این طیاره با مشارکت مسکو معاینه بین‌المللی انجام داد که مانع از استفاده تجهیزات است که در این معاهده مشخص نشده است.

روز 13 مارچ همچنان یک پرواز مشابه طیاره نظامی امریکایی در نزدیکی منطقه کامسامولسک بر آمور و همچنان در منطقه چیتا مشاهده شد. به گفته کارشناسان نظامی امریکا پیپ راکتی در این شهر مستقر است.

معاهده آسمان‌های باز توافقنامه‌ای بین 34 کشور جهان است که در خصوص اجازه پرواز طیاره‌های جاسوسی و تجسسی بر فراز مناطق کشورهای عضو این معاهده می‌باشد. این معاهده جهت ایجاد درکی متقابل و اطمینان به کشورهای امضا کننده در خصوص کلیه تحرکات و فعالیت‌های نظامی که ممکن است باعث نگرانی آنها شود، ایجاد شده است. معاده آسمان‌های باز یکی از بزرگ‌ترین تلاش‌های بین‌المللی برای هرچه شفاف‌تر کردن فعالیت‌های نظامی است.

این معاهده توسط اعضای سازمان امنیت و همکاری اروپا در سال 1992 امضا شد.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر