08:28 16 جولای 2019
کمپین مخفی ولیعهد سعودی برای سرکوب مخالفان

افشای کمپین مخفی ولیعهد سعودی برای سرکوب مخالفان

© AP Photo / Hassan Ammar
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مسئولان امریکایی در گزارشی اعلام کردند که ولیعهد عربستان افزون بر یک سال قبل از قتل روزنامه‌نگار منتقد در کنسولگری در استانبول، کمپینی محرمانه برای سرکوب مخالفان راه‌اندازی کرده بود.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی الجزیره در گزارشی اغلام کرد که «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی یک سال پیش از کشته شدن «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد، کمپینی محرمانه برای ساکت کردن مخالفان راه انداخته است.
در گزارش گفته شد که ، گروهی از فعالانی، که خاشقجی را کشتند یا به کشتن این روزنامه‌نگار در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول در اکتبر گذشته کمک کردند، چندین مأموریت دیگر نیز علیه معارضان انجام داده‌اند.
به‌گفته این مسئولان، کسانی که به این گروه اسم «گروه مداخله سریع سعودی» اطلاق کردند، با اعضای این گروه در دست‌کم 12 عملیات از سال 2017 مشارکت داشتند.
این مأموریت‌ها شامل بازگرداندن اجباری سعودی‌ها از کشورهای عربی دیگر، بازداشت زندانیان و بدرفتاری با آنها بوده است.
ریاض هرگونه ادعاها درباره بدرفتاری با زندانیانی، که منتظر محاکمه شدن هستند یا زندانیانی که در حال گذراندن دوره مجازات‌شان هستند، جدی می‌گیرد.
سرکوب معارضان از سوی حکومت سعودی موضوع جدیدی نیست ولی این فرآیند از زمان ولایتعهدی محمد بن‌سلمان در سال 2017 تشدید شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر