02:12 19 جولای 2019
لاف‌زنی ترامپ در مورد آزادی کامل سوریه از شر داعش

لاف‌زنی ترامپ در مورد آزادی کامل سوریه از شر داعش

© Sputnik / Michael Klimentyev
جهان
دریافت لینک کوتاه
101

رئیس‌جمهور امریکا در بیانیه‌ای می‌گوید که فقط با همکاری شریکای ما تمام مناطق تحت کنترول داعش در سوریه و عراق آزاد و کاملاً این گروه نابوده شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، در یک بیانیه‌ای اعلام کرد که فقط با همکاری شریکای ما تمام مناطق تحت اشغال داعش در سوریه و عراق آزاد و خلافت این گروه اسلامگرای افراطی در این دو کشور به طور کامل نابود شده است.

ترامپ می‌گوید: «با افتخار اعلام می‌کنم با همکاری شرکایمان در ائتلاف جهانی برای شکست داعش، از جمله نیروهای امنیتی عراقی و نیروهای دموکراتیک سوریه، ایالات متحده همه اراضی تحت اشغال داعش در سوریه و عراق را صد درصد آزاد کرده است».

روسیه از سال 2015 به درخواست رسمی دمشق، در حال انجام عملیات نظامی در سوریه است. به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، نظامیان روسیه سهم بسزایی در تارومار کردن تروریست ها در کشور سوریه ادا کردند.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز متذکر شد که روسیه «سوریه را نجات داد». در چین نیز به سهم روسیه در مبارزه با تروریسم در سوریه توجه نشان داده شد. در پکن اعلام شد که پیشرفت قابل توجهی در عملیات ضد تروریستی همانا به دلیل شرکت روسیه ممکن شد.

رئیس‌جمهور امریکا خاطر نشان ساخت که طی دو سال گذشته امریکا حدود 52 هزار کیلومتر مربع اشغال شده توسط داعش را بازپس گرفته و میلیون ها سوری و عراقی از خلافت این گروه نجات یافته اند.

ترامپ گفت: «از این به بعد آنها ظهور خواهند کرد، اما همه قدرت را دست دادنده اند و بازنده استند و همیشه بازنده خواهند بود».

مرتبط:

ترامپ: آخرین پایگاه داعش امشب از بین خواهد رفت
ترامپ: «عروس داعش» حق بازگشت به امریکا را ندارد
ترامپ: پایان داعش نزدیک است
اردوغان به ترامپ قول ریشه کن ساختن داعش را داد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر