07:53 15 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رومانیا سفارتش در اسرائیل را از تل آویو به اورشلیم منتقل می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، ویوریکا دانسیلا نخست وزیر رومانیا روز یکشنبه گفت، که سفارت این کشور در اسرائیل از تل آویو به اورشلیم منتقل خواهد شد.
دانسیلا گفت: من خوشحالم که امروز در حضور اِی‌پَک (کمیته روابط عمومی امریکا و اسرائیل) اعلام کنم، که پس از پایان تجزیه و تحلیل توسط همه نقش‌آفرینان قانون اساسی درگیر در روند تصمیم گیری کشورهای من و در کمال رضایت، من به عنوان نخست وزیر رومانیا و دولتی که هدایت آنرا من برعهده دارم، سفارت رومانیا را به اورشلیم، پایتخت اسرائیل منتقل خواهیم کرد.
وی همچنین خاطر نشان کرد، که حرکت دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در باز کردن سفارتخانه در اورشلیم «مردم رومانیا» را زیر تاثیر قرار داده است.

 دانسیلا در ادامه با اشاره به این که اسرائیل و ایالات متحده «شرکای راهبردی ویژه رومانیا» هستند، گفت: نشست مشترک دولت‌های رومانیا و اسرائیل در آینده برنامه ریزی شده است.

یادآوری می کنیم، که دولت رومانیا به تاریخ 25 اپریل سال 2018 روند تحلیلی و ارزیابی انتقال سفارت این کشور را از تل آویو به اورشلیم آغاز کرد. پیشتر، کلاوس یوهانیس، رئیس جمهور رومانیا، اظهار داشته بود که از انتقال احتمالی سفارتخانه این کشور مطلع نبوده و این کار دولت را نقض قوانین بین المللی می‌داند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر