06:45 19 سپتمبر 2019
مارشال خلیفه حفتر

آغاز تعرض مارشال حفتر بر طرابلس

© AP Photo / Mohammed El-Sheikhy, File
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مارشال خلیفه حفتر یکی ازشهر های اساسی برای اشغال طرابلس را تصرف کرد.

اسپوتنیک به نقل از ریتر، اردوی ملی لیبیا به قوماندانی فیلد مارشال خلیفه حفتر تعرض به طرابلس مرکز لیبیا را آغاز نمود.


مارشال که از حمایت جامعه عرب برخوردار است، قصد دارد دولت وحدت ملی را که توسط ملل متحد تائید گردیده است، از طریق «عملیات غرض آزادی طرابلس" سرنگون نماید. علت تعرض- تشدید مبارزه بخاطر قدرت میباشد که بعد از قتل معمرقذافی تا کنون جریان دارد.
مارشال برای معاصره طرابلس از طرف جنوب و غرب به مرکز لیبیا نزدیک شده و در مسیر راه شهر گریان را تصرف نموه است که در فاصله 80 کیلومتری طرابلس موقعیت دارد و حالا در 60 کیلومتری هدف اساسی اش متوقف گردیده است.
شهر گریان لیبیا اهمیت استراتیژیکی نظامی دارد، زیرا شهر اخیر نزدیک به طرابلس می باشد. اگر جنگ طولانی شود، شهر می تواند به تخته خیز ستیزه جویان مبدل گردد و در آنجا می توانند اکمال شوند و آمادگی جنگ را بگیرند.
مارشال خلیفه حفتر در سال 2014 توانست سربازان سابق قذافی را متحد نماید و در سال 2017 شهر بنغازی را تحت کنترول خود قرار دهد. بعد از آن منطقه نفت خیز را در جنوب لیبیا اشغال نمود.
طرفداران خلیفه حفتر، در وی "معمر جدید" را می بینند. برعلاوه او از حمایت مصر و امارات عرب نیز برخوردار است که از وی به مثابه سنگر قوی در مقابل اسلامی گراها پشتیبانی و حمایت نظامی می کنند.
روز جمعه شورای امنیت ملل متحد جلسه اضطراری به ابتکار بریتانیا را در مورد وضع فعلی لیبیا دربسته دایر می نماید.
برعلاوه قرار است سرمنشی ملل متحد شخصاً با مارشال خلیفه حفتر ملاقات نماید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر