01:49 06 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه روسیه می‌گوید که مسکو از اطلاعات رسیده درمورد چگونگی "معامله قرن" امریکایی برای حل و فصل منازعات اسرائيل و فلسطین، نگران است.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه که طی یک سفر رسمی به امان، پایتخت اردن رفته است، در کنفرانس خبری مشترک با همتای اردنی اش گفت: "ما بحث‌های زیادی درمورد پیشرفت در حل و فصل منازعات خاور میانه داشتیم. ما نگران آنچه در منطقه، آنچه در خاک فلسطین می‌گذرد، می‌باشیم. و ما مبنی بر اینکه باید از پایگاه حقوقی که توسط جامعه جهانی به شکل قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد و ابتکار صلح عربی، ایجاد شده بود، اطاعت شود، هیچ تردیدی نداریم".

به گفته وزیر خارجه روسیه، مسکو به این باور است که این موضوع باید براساس توافق هردو کشور حل شود، زیرا "اقدامات یک جانبه، خوبی به ارمغان نمی‌آورد".

لاوروف افزود: "البته که تصامیم بی‌ثبات‌کنندهٔ ایالات متحده امریکا درمورد اورشلیم، بلندی‌های جولان و تلاش همکاران امریکایی ما برای ایجاد "معامله قرن" که تنها درموردش حرف می‌زنند، اما هیچ کس آنرا ندیده است، نگرانیم".

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا به تاریخ ۲۵ مارچ ۲۰۱۹ بعد از کنفرانس خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو، نخست ‌وزیر اسرائیل در واشنگتن با امضای فرمانی، ادعای حاکمیت اسرائیل ها بر جولان را به رسمیت شناخت.    

قبل از این، دونالد ترامپ در یک اقدام دیگر، سفارت امریکا در اسرائیل را به اورشلیم، شهر مناقشه‌یی میان فلسطین و اسرائيل، انتقال داد.

 

مرتبط:

ماکرون: تصمیم ترامپ در مورد جولان در ضدیت با قوانین بین المللی است
درخواست سوریه برای برگزاری نشست فوری شورای امنیت درباره بلندی های جولان
عربستان با امریکا در خصوص بلندی‌های جولان مخالفت کرد
واکنش‌ های بین‌المللی به تصمیم ترامپ درباره بلندی‌های جولان
دونالد ترامپ فرمان حاکمیت اسرئیل بر بلندی‌های جولان را امضا کرد
ترامپ با بلندی های جولان از اسرائیل و نیتانیاهو حمایت میکند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر