15:07 25 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40
ما را در دنبال کنید

شورای عالی امنیت ملی ایران به دنبال اقدام دولت امریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران ایران در فهرست گروه های تروریستی در اقدامی متقابل دولت امریکا را حامی تروریزم و فرماندهی مرکزی امریکا موسوم به سنتکام را از گروه های تروریستی معرفی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شورای عالی امنیت ملی ایران، شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید اقدام ایالات متحده امریکا در قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست "سازمان‌های تروریستی خارجی" در اقدام متقابل، رژیم ایالات متحده امریکا را "دولت حامی تروریزم" و "فرماندهی مرکزی امریکا موسوم به سنتکام" و تمامی نیروهای وابسته به آن را "گروه تروریستی" می‌داند.

در بیانیه شورای عالی امنیت ملی ایران آمده است که "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برخلاف امریکا و متحدان منطقه‌ای آن که همواره حامی گروه‌های افراطی‌ و تروریست‌ها در منطقه غرب آسیا بوده‌اند، پیوسته در خط مقدم مقابله با تروریزم و افراطی‌گری در منطقه بوده و نقش این نیروی فداکار و انقلابی در مقابله با القاعده، داعش، النصره و سایر گروه‌های تروریستی در منطقه توسط مردم و دولت‌های آسیب‌دیده همواره مورد تقدیر است".

در ادامه آمده است: " جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امروز امریکا اعلام می‌نماید، رژیم ایالات متحده امریکا را "دولت حامی تروریزم" و "فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام" و تمامی نیروهای وابسته به آن را "گروه تروریستی" می‌داند. این فرماندهی مسئولیت اجرای سیاست‌های تروریستی دولت امریکا علیه منطقه غرب آسیا را به عهده داشته که امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و جان افراد بی‌گناه ایرانی و غیرایرانی را برای تحمیل سیاست‌های خصمانه ایالات متحده بخطر انداخته است که از آن جمله حمله وحشیانه و عامدانه به هواپیمای مسافربری ایران در سال ۱۳۶۷، مشارکت در کشتار مردم یمن و دیگر شهروندان غیر نظامی در غرب آسیا را می‌توان نام برد.
بدیهی است رژیم ایالات متحده امریکا تمامی مسئولیت‌های عواقب خطرناک این اقدام ماجراجویانه را برعهده خواهد داشت".

قابل ذکر است که قبل از این دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا گفته بود: "امروز، من رسما برنامه های دولت خود را که برای درج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، در فهرست سازمان های تروریستی خارجی است. اعلام می‌کنم".

 

 

 

مرتبط:

امریکا سپاه پاسداران ایران را سازمان تروریستی اعلام می‌کند
سپاه پاسداران ایران با راکت بالستیک دریایی با برد 700 کیلومتر مجهز شد
اولین تصاویر از محل اصابت راکت‌های سپاه پاسداران به مقر تروریست‌ها در سوریه + عکس
متهم شدن سپاه پاسداران ایران به حمایت از طالبان
تحریم های ترامپ علیه سپاه پاسداران ایران
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر