03:57 27 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 45
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده امریکا مصر را در خصوص خرید هواپیمای Su-35 از روسیه هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک، نماینده دولت ایالات متحده در حضور خبرنگاران به مصر هشدار داد که در صورت خریداری هواپیمای نظامی روسی سو-35 از سوی قاهره با تحریم های احتمالی کاخ سفید مواجه خواهد شد. به گفته وی، واشنگتن در حال حاضر با وضعیت مشابهی در چین، هند و ترکیه روبرو می باشد. این مقام رسمی امریکا توضیح داد که در امریکا قانون CAATSA (قانون مبارزه با مخالفان امریکا از طریق تحریم) در حال اجرا قرار دارد. این سند اقدامات تلافی جویانه علیه کشورهایی فراهم می سازد که علاقمند همکاری با بخش های دفاعی و اطلاعاتی روسیه هستند. 


نماینده کاخ سفید تاکید کرد که اگر دولت ها مایل به حفظ و گسترش روابط با واشنگتن باشند، باید به این قانون توجه بیشتری داشته باشند.
روز سه شنبه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا، با عبدالفتاح السیسی، همتای مصری خود ملاقات خواهد کرد. این مقام گفت که آنها در مورد مناقشات در خاورمیانه، مسائل امنیتی، اصلاحات اقتصادی و حقوق بشر در مصر بحث خواهند کرد.
یادآوری می کنیم که اخیرا روسیه با مصر قراردادی برای فروش دهها فروند جنگنده چندمنظوره Su-35 را امضا کرده است و در نظر دارد تا سال 2020 تحویل این جنگنده را به قاهره آغاز کند.
در این قرارداد فروش بیش از 20 فروند جنگنده Su-35 و مهمات ویژه آن (راکت و بمب) به ارزش حدود دو میلیارد دالر پیش بینی شده است.به گفته یک مقام دفاعی روسیه، امضا این قرارداد امکان می دهد تا کارخانه هواپیماسازی Su در منطقه کامسامولسک- نا-آمور تا چند سال سفارش ساخت هواپیما داشته باشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر