17:10 02 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

سناتوران ایالات متحده از رئیس جمهور ترکیه خواستند تا بین جت اف-۳۵ امریکایی و سیستم دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسی یکی را انتخاب نماید.

به گزارش اسپوتنیک، گروهی از سناتوران امریکایی با نشر مقاله ای در The New York Times اعلام کردند که ترکیه در صورت خرید سیستم دفاع هوایی اس-۴۰۰ از روسیه، مورد تحریم ایالات متحده قرار خواهد گرفت.

در مقاله آمده است: «تا پایان سال، ترکیه یا با جت های مدرنیزه شده اف-۳۵ و یا هم با سیستم های دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسی مجهز خواهد شد. انتخاب رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه عواقب جدی برای جایگاه کشورش در جهان، روابطش با ایالات متحده و موقف آن در ناتو خواهد داشت.»

سناتوران امریکایی افزودند: «اگر رئیس جمهور اردوغان تصمیم تحویل گرفتن سیستم های اس-۴۰۰ را بگیرد، بر اساس قوانین ایالات متحده مورد تحریم قرار خواهد گرفت.»

یادآوری میکنیم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در ماه اپریل، با وجود وضع تحریمات جدید امریکا علیه روسیه، تصمیم قطعی‌اش در مورد خریداری سیستم اس-۴۰۰ از روسیه را تایید کرد.        

وزیر خارجه ترکیه اعلام نموده است که انقره سیستم دفاع هوایی روسی را جهت دفاع از خاک ترکیه استفاده خواهد کرد. 

در ماه سپتمبر سال ۲۰۱۷ اعلام شد که مسکو با انقره قرارداد فروش سیستم اس — ۴۰۰ را به امضا رسانیده است. این قرارداد شامل چهار واحد سیستم دفاع هوایی است که ارزش آن به ۲،۵ میلیارد دالر میرسد.

مرتبط:

امریکا مانند ترکیه مصر را نیز هشدار داد
خطر که ترکیه با خرید S-400 متوجه امریکا می سازد
امریکا معتقد است که ترکیه "پاتریوت" را بر اس - ۴۰۰ روسی ترجیح می‌دهد
واکنش سناتور روس به هشدار امریکا به ترکیه در مورد خرید اس-400
دو مقام ارشد دفاعی ترکیه به امریکا می‌روند
ترکیه پیشنهاد امریکا درباره خرید پاتریوت به جای اس-400 روسیه را رد کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر