19:30 23 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

شبکه تلویزیونی راشا تودی پذیرش درخواستها برای اشتراک در برنامه اهدای جوایز یادبود از خالد الخطیب را آغاز کرده است.

در خبرنامه نشر شده در سایت شبکه تلویزیونی راشا تودی (RT) آمده است: "شبکه تلویزیونی RT پذیرش درخواستها برای اشتراک در Khaled Alkhateb Memorial Awards — جوایز سالانه بینالمللی که به خبرنگاران بخاطر بهترین کارها از ساحات درگیری، را آغاز کرده است. جایزه به یادبود از خالد الخاطب، خبرنگاری که با RT Arabic همکاری میکرد و در سوریه کشته شد، اهدا میشود. در سال 2019 این برنامه برای دومین بار برگزار میشود".
جایزه در سه کتگوری "بهترین کار از ساحه درگیری: ویدیوی طولانی"، بهترین کار از ساحه درگیری: ویدیوی کوتاه"، "بهترین کار از ساحه درگیری: متن"، اهدا میشود.
در نخستین سال برگزاری این برنامه، کارهای خبرنگاران در ده زبان از بیش از 20 کشور، شرکت ورزید.
 برندههای دومین جایزه سالانه Khaled Alkhateb Memorial Awards به تاریخ 30جولای — در سالروز مرگ خبرنگار 25ساله، خالد الخطیب اعلام خواهند شد.   

خالد الخطیب در حمله راکتی شبه نظامیان در سال 2017 در ولایت حمص سوریه کشته شد. در گزارش هایش، وی جنگ های نیروهای دولتی سوریه با تروریست ها را تحت پوشش قرار می داد. در سال 2018، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حکمی را در مورد اعطای مدال " شجاعت" پس از مرگ به خالد الخطیب امضا کرد. این مدال در نخستین مراسم اهدای جایزه Khaled Alkhateb Memorial Awards به خانواده اش ارائه شد. 

درخواست برای اشتراک در برنامه اهدای جوایز را می توانید در سایت https://award.rt.com ارائه کنید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر