16:00 29 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی نیروهای مسلح وابسته به دولت وفاق ملی لیبی از سقوط یک جنگنده متعلق به ارتش جنرال لیبیایی مخالف این دولت در جنوب طرابلس خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد گنونو سخنگوی نیروهای مسلح وابسته به دولت وفاق ملی لیبی از سقوط یک جنگنده متعلق به ارتش جنرال حفتر مخالف این دولت در جنوب طرابلس خبر داد.

منابع لیبیایی می‌گویند، که نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی مستقر در طرابلس، این جنگنده را که از نوع میگ 23 بود، پشت کاخ بن غشیر در طرابلس هدف قرار دادند و آن را سرنگون کردند.

یک منبع نظامی لیبی گفت، که پیلوت پیش از سقوط جنگنده اجکت کرد، اما هنوز سرنوشت وی مشخص نیست.

گروه مسلح موسوم به «ارتش ملی لیبی» که زیر امر «خلیفه حفتر» قرار دارد، چهارشنبه شب گذشته نیز یک فروند هواپیمای نظامی دولت وفاق ملی لیبی را سرنگون کرده بود.

طی یک هفته گذشته نیروهای زیر امر جنرال «خلیفه حفتر»، از افسران پیشین ارتش لیبی حرکت به سمت شهر طرابلس برای اشغال آن را آغاز کردند.

دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» که مورد پشتیبانی غرب و جامعه بین‌الملل است، در این مدت با نیروهای حفتر درگیر شدند. سازمان ملل اخیرا و به دنبال آغاز این درگیری‌ها در باره بازگشت گروه‌های افراطی و تکفیری در سایه درگیری‌های اخیر هشدار داده است.

یادآوری می کنیم، که در سال 2011 در طی جنگ داخلی معمر قذافی رهبر انقلاب لیبی توسط شورشیان کشته شد، که به لحاظ سیاسی و اقتصادی منجر به عواقب ویرانگر این کشور شد. در حال حاضر دو دولت در لیبی حضور دارند: فایز السراج نخست وزیر، وفاق ملی در طرابلس و کابینه وزرای موقت عبدالله عبدالرحمان آل ثانی، در شرق کشور، با یک پارلمان انتخاب شده و با حمایت فدرال مارشال خلیفه حفتر، که توسط ارتش ملی لیبی پشتیبانی می شود، وجود دارد.

گروه تروریستی داعش سه سال پیش موفق شده بود مناطقی را در امتداد ساحل لیبی در مدیترانه را به اشغال خود درآورد و شهر «سرت» را به عنوان پایتخت خلافت خودخوانده در این کشور اعلام کند.

مرتبط:

روسیه در پلان های حفتر چه نقش دارد؟
حملات هوایی نظامیان مارشال حفتر بر مواضع نیروهای حکومتی لیبیا
هواپیمای نظامی مربوط به خلیفه حفتر فرودگاه طرابلس را بمباردمان کردند
درخواست جدی امریکا از نیرو های تحت حمایت حفتر در لیبیا
پیشروی نیرو های ارتش حفتر به سمت طرابلس
حکومت لیبیا فرودگاه طرابلس را دوباره از دست ارتش حفتر گرفت
ارتش تحت امر مارشال حفتر میدان هوایی طرابلس را تصرف کرد
خلیفه حفتر: تا زمانی که طرابلس را از دست جنگجویان آزاد نکنم به نبرد ادامه خواهم داد
شکست نیروهای خلیفه حفتر در شهر زاویه لیبیا
آغاز تعرض مارشال حفتر بر طرابلس
نماینده ارتش لیبیا گزارش مرگ مارشال حفتر را رد کرد
خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبیا درگذشت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر