14:13 15 نوامبر 2019
نخست وزیر هند: ما مادر بمب‌های هسته‌ای را در اختیار داریم

نخست وزیر هند: ما مادر بمب‌های هسته‌ای را در اختیار داریم

© REUTERS / Yuya Shino
جهان
دریافت لینک کوتاه
1 0 0
ما را در دنبال کنید

نخست‌وزیر هند پاکستان را به واکنش هسته‌ای تهدید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، نارندرا مودی نخست‌وزیر هند، حین سخنرانی در یک همایش انتخاباتی، بار دیگر از آتش درگیری با پاکستان به عنوان راهی برای گرم کردن کوره اشتیاق مردم استفاده کرد و دغدغه‌های امنیتی را دستاویزی برای جلب آرا مردمی به «بهاراتیا جاناتا» حزب متبوع خود قرار داد.
در حالی که امروز پنجشنبه، بخش جنوبی هند شاهد برگزاری دومین مرحله از مراحل هفتگانه انتخابات عمومی این کشور است، مودی خطاب به پاکستان هشدار داد: ما مادر بمب‌های هسته‌ای را در اختیار داریم.
وی افزود: تصمیم گرفتم به پاکستانی‌ها بگویم هرکاری که دوست دارید انجام دهید اما ما انتقام می‌گیریم. در گذشته این مردم ما بودند که زاری‌کنان گرد جهان می‌گشتند و شکایت می‌کردند که پاکستان چنین و چنان کرد. اما حالا نوبت پاکستان است که به زاری بیفتد.
مودی که چند روز پیش، حمله ماه فیبروری نیروی هوایی هند به مرز پاکستان را راهی برای برملا کردن لاف اسلام‌آباد درباره توان هسته‌ای اعلام کرده بود؛ در ادامه اظهارات دیروز خود افزود: آن روزهایی که هند مقابل تهدیدها وا می‌داد؛ به پایان رسیده. این هند جدیدی است که تروریست‌ها را در داخل پناهگاه های مرزی‌شان بمباران می‌کند.

یادآوری می کنیم، که تنش‌ها میان ۲ قدرت هسته‌ای آسیا از اواخر ماه میلادی فیبروری با وقوع انفجار انتحاری در کشمیر زیر کنترل هند بالا گرفت. به دنبال این حادثه، ۲ کشور چندین بار حریم هوایی یکدیگر را در امتداد خط مرزی شکستند حال آنکه انتظار می‌رفت اسارت و در نهایت آزادی یک پیلوت هندی تا حدی به کاهش تنش‌ها کمک کند.

 

مرتبط:

مودی هند را بعد از ضربه بر ماهواره «ابرقدرت فضایی» اعلام کرد
نارندرا مودی، نخست وزیر هند وارد فلسطین شد
دیدار حامد کرزی و نارندرا مودی در دهلی نو
افغانستان محور گفت‌وگوی پوتین و مودی
رقابت ناریندرا مودی با ترامپ
خواست‌های مودی و ترامپ از حکومت پاکستان
ترامپ دعوت مودی را برای سفر به هند پذیرفت
بحث مودی و ترامپ درمورد فرستادن نیروهای هندی به افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر