21:23 17 اگست 2019
ممنوعیت راهپیمایی‌های همجنس‌گراها در پایتخت ترکیه لغو شد

ممنوعیت راهپیمایی‌های همجنس‌گراها در پایتخت ترکیه لغو شد

© REUTERS / Jose Cabezas
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

گروه فعالین ترکی که از حقوق همجنس‌گراها دفاع می‌کنند، پس از شکایت به محکمه ممنوعیت راهپیمایی‌های همجنس‌گراها در شهر انقره را لغو کردند.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان بین‌المللی دفاع از حقوق Amnesty International، با اعلام این خبر گفته است که ممنوعیت راهپیمایی‌های علنی همجنس‌گراها که از خزان سال ۲۰۱۷ بدینسو عملی می‌شد، لغو شده است. مقامات ترکی این ممنوعیت را به دلیل واکنش منفی شهروندان ترکیه به راهپیمایی‌های همجنسگراها، وضع کرده بودند.

فوتیس فیلیپو، رئيس بخش اروپایی سازمان بین‌المللی دفاع از حقوق Amnesty International، از مقامات ترکیه خواسته است تا محدودیت‌های دیگر بر آزادی تجمعات را نیز که در پیوند به وضعیت اضطراری در سال ۲۰۱۶ وضع شده بودند، لغو نماید.گروه فعالین ترکی Kaos GL پس از درج شکایت به محکمه علیه این ممنوعیت، خواستار لغو آن شد. محکمه به تاریخ ۱۹ اپریل با اعلام اینکه دولت باید از تمام شهروندان حفاظت کند و آزادی برگزاری تجمعات صلح‌آمیز را فراهم کند، به نفع مدافعین حقوق فیصله اش را اعلام کرد.

وی در صفحه توییتر خویش نوشته است: "این یک روز عالی برای همجنس‌گراها در ترکیه بوده و پیروزی بزرگی برای مدافین حقوق همجنس‌گراها می‌باشد. عشق یکبار دیگر پیروز شد".

مرتبط:

حمله همجنسگرا های ارمنی به پوسته پلیس در ایروان+ ویدئو
راجستر اولین ازدواج دو همجنسگرا کهن سال در آلمان
امریکا اخراج 100 هزار سرباز همجنسگرا را بررسی می کند
جشن سربازان همجنسگرا در امریکا
فرمانده اردوی اسرائیل به همجنسگرا بودنش اعتراف کرد
پارلمان فنلند ازدواج همجنسگرا ها را اجازه داد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر