14:09 05 دسمبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
5197
ما را در دنبال کنید

دانشمندان سوئیس در طی یک مطالعه معلوم نمودند که مو های سگ در مقایسه با ریش مرد ها باکتری های کمتری را دارا اند.

به گزارش اسپوتنیک، یک گروه از محققان مرکز پزشکی هیرلندن — سوئیس مطالعه‌ای را انجام دادند تا ببینند آیا اسکنر MRI در درمانگاه های "انسانی" را می توان برای بررسی حیوانات استفاده کرد.
پروفسور آندریاس گوتسیت توضیح داده است، که کلینیک های دامپزشکی "وترنری" اغلب چنین اسکنر ها را ندارند، زیرا این دستگاه ها بزرگ و گران قیمت هستند. اما حیوانات، نیز همانند انسان ها، به چنین تحقیقاتی نیاز دارند، بنابراین گاهی اوقات آنها به کلینیک های "انسانی" فرستاده می شوند. 


چنین پراکتیک را شماری از بیماران غیر نورمل پنداشته و معتقدند که استفاده از یک دستگاه برای حیوانات و انسانها از نظر حفظ الصحه کار درستی نیست.
به منظور درک این موضوع، محققان نمونه های را از مو و دهان 30 سگ از نژادهای مختلف و نمونه های میکروبی از ریش و دهان 18 مرد جمع آوری کردند. کارشناسان همچنین تعداد باکتری های دستگاه های اسکنر که گاه گاهی برای بررسی سگ ها استفاده شده بود، را اندازه گیری نموده و با اندازه میکروب های ماشین های که برای مرد ها استفاده شده بود؛ مقایسه نمودند.
معلوم شد تعداد باکتری ها در مردان بیش از حیوانات بود: میکروب های خطرناک در 7 نفر از 18 مرد کشف شد، در حالیکه از 30 سگ فقط 4 سگ میکروبی پیدا شد. این نتایج نه تنها مربوط به مو ها و ریش، بلکه به مواد گرفته شده از دهان نیز بوده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر