17:58 18 نوامبر 2019
منبع: استخبارات هند از وقوع انفجار در کلیساهای سریلانکا خبر داشت

منبع: استخبارات هند از وقوع انفجار در کلیساهای سریلانکا خبر داشت

© AP Photo / Chamila Karunarathne
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سازمان‌های استخباراتی هند دو ساعت قبل از وقوع نخستین انفجار با مقامات سریلانکا تماس گرفته و از خطر وقوع انفجار در کلیسا خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی NDTV، مارشال ساراته فونسکا، وزیر توسعه منطقوی و فرمانده پیشین ارتش سریلانکا گفته است که انفجارهایی که روز ۲۱ اپریل در جریان مراسم تجلیل از عید پاک کاتولیک‌ها در چندین شهر سریلانکا انجام شدند، حد اقل در طول هفت یا هشت سال برای آنها آمادگی گرفته می‌شد.

همچنان این شبکه تلویزیونی به نقل از یک منبع اعلام کرده است که دو ساعت قبل از وقوع نخستین انفجار، سازمان‌های استخباراتی هندی با همکاران سریلانکایی شان تماس گرفته و از وجود خطر خبر دادند. به گفته منبع، هندی‌ها همچنان محل احتمالی انفجار را که کلیسا بود، نام بردند.

همچنان یک منبع دیگر گفته است که مقامات سریلانکا به تاریخ ۴ و ۲۰ اپریل هشدارهای امنیتی دریافت کرده بودند، تا هنوز هیچ مقام رسمی در این مورد ابراز نظر نکرده است.

روز یکشنبه، ۲۱ اپریل هشت انفجار در شهرهای مختلف سریلانکا در جریان تجلیل از مراسم مذهبی عید پاک کاتولیک‌ها، رخ داد که در نتیجه آن بیش از ۳۰۰ تن کشته و بیش از ۵۰۰ تن زخمی شدند.

کلیسای «سنت آنتونی» در پایتخت سریلانکا شهر کولمبو و همچنین کلیسای «کاتوواپیتیا» در «کاتانا» هدف انفجار قرار گرفت. بنا بر گفته پولیس سریلانکا، در هوتل «شانگری-لا» و «کینگبری» در پایتخت این کشور هم انفجارهایی صورت گرفته است.

گروه تروریستی داعش مسوولیت این حملات را به عهده گرفته است.

مرتبط:

مسئولیت حمله های سریلانکا را داعش به عهده گرفت
هشدار امریکا و هند از حمله ترورستی به سریلانکا
افزایس تلفات انفجارهای سریلانکا تا 310 نفر
افزایش شمارکشته شدگان انفجارهای سریلانکا
شمار قربانیان انفجارهای سریلانکا به 215 نفر رسید
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر