05:30 22 اگست 2019
دست به کار شدن عمران خان برای حل معضله خرید گاز از ایران

دست به کار شدن عمران خان برای حل معضله خرید گاز از ایران

© AFP 2019 / Asif Hassan
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

پس از اظهارات ضدونقیض مقامات پاکستان درمورد تکمیل انتقال گاز صلح، امروز عمرانخان شخصاً به این مشکل ورود و تلاش خود را برای حل آن آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، عمران‌خان، نخست‌وزیر پاکستان ضمن برگزاری یک نشست فوری از مسئولین بخش انرژی کابینه خود خواست ضمن نامه‌نگاری به سران اتحادیه اروپا و امریکا موضع قطعی آنها را درخصوص خرید گاز از ایران جویا شوند.

وی تصریح کرد: اگر مشکلی بابت تحریم‌ها وجود نداشته باشد، ما بلافاصله پروژه را نهایی کرده و بخشی را که وظیفه ماست، تکمیل خواهیم کرد.

نخست‌وزیر پاکستان تأکید کرد: وجود تحریم‌ها علیه ایران مهم‌ترین مشکل پیش‌ِروی تکمیل این پروژه است و اگر ما بابت تحریم‌ها نگرانی نداشته باشیم، برای خرید گاز از ایران درنگ نخواهیم کرد.

وی گفت: دولتمردان پاکستان با همراهی مسئولین دولت ایران این مشکل را حل خواهند کرد و تلاش می‌کنند تا این پروژه را به‌شکلی مصالحه‌آمیز به‌اجرا برسانند.

گفتنی است پس از عدم اقدام دولت پاکستان و بی‌توجهی اسلام‌آباد به این پروژه، وزارت امور خارجه کشورمان ضمن ارسال نامه‌ای اعلام کرده بود: اگر پاکستان به تعهدات خود در تفاهم‌نامه عمل نکرد، تهران به دادگاه‌های بین‌المللی مراجعه خواهد کرد.

در حال حاضر پاکستان مجبور است گاز خود را با هزینه بالایی از کشورهایی چون قطر تأمین کند.

مرتبط:

میانجیگری ایران بین پاکستان و هند
ایجاد دیوار سرحدی بین ایران و پاکستان
حمله مسلحانه در مرز ایران - پاکستان
پاکستان چه نقشی در حملۀ تروریستی در چابهار ایران دارد؟
ایران از پاکستان درخواست کمک کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر